Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W PABIANICACH czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "OPTIMA"? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Pabianice | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 59 | 37,0% Me: 30% · σ: 20,2% · Mo: 27% | 953 | 2 | 8 | 24,8% Me: 23,5% · σ: 13,5% · Mo: 12% | 1541 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 53 | 41,7% Me: 42% · σ: 18,3% · Mo: 28% | 960 | 2 | 11 | 27,1% Me: 25% · σ: 16,1% · Mo: 40% | 2038 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 12 | 48,6% Me: 43% · σ: 20,4% · Mo: 43% | 576 | 1 | 6 | 17,8% Me: 12,5% · σ: 16,2% · Mo: 7% | 1205 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 199 | 89,2% Me: 95% · σ: 12,6% · Mo: 98% | 592 | 2 | 51 | 73,6% Me: 85% · σ: 25,4% · Mo: 87% | 2114 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 173 | 75,1% Me: 78% · σ: 17,0% · Mo: 87% | 880 | 2 | 40 | 62,9% Me: 68,5% · σ: 27,5% · Mo: 63% | 2048 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 199 | 80,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1485 | 3 | 51 | 86,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 914 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 199 | 64,2% Me: 65% · σ: 14,4% · Mo: 78% | 925 | 2 | 51 | 47,6% Me: 50% · σ: 19,2% · Mo: 50% | 3021 | 8 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 49 | 53,6% Me: 63% · σ: 28,6% · Mo: 0% | 545 | 3 | 15 | 24,5% Me: 0% · σ: 32,1% · Mo: 0% | 1742 | 5 |
| język polski ustny (M) | 199 | 63,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2509 | 3 | 51 | 44% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4280 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 199 | 72,6% Me: 74% · σ: 19,3% · Mo: 84% | 571 | 2 | 51 | 31,2% Me: 24% · σ: 19,7% · Mo: 16% | 3849 | 9 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 95 | 40,2% Me: 42% · σ: 22,1% · Mo: 60% | 622 | 2 | 8 | 5,2% Me: 3% · σ: 8,1% · Mo: 0% | 2236 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W PABIANICACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 49,0%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W PABIANICACH wypada lepiej w 10, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "OPTIMA" w 1.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W PABIANICACH | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "OPTIMA" | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 72,6% | 31,2% | 41,4 pkt proc. |
| matematyka | 40,2% | 5,2% | 35,0 pkt proc. |
| historia | 48,6% | 17,8% | 30,7 pkt proc. |
| język polski | 53,6% | 24,5% | 29,1 pkt proc. |
| język polski | 63,2% | 44% | 19,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 51,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 41,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 199 osób w szkole A i 51 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.