Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W PABIANICACH czy TECHNIKUM ZAWODOWE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Pabianice | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 59 | 37,0% Me: 30% · σ: 20,2% · Mo: 27% | 953 | 2 | 16 | 20,9% Me: 17,5% · σ: 10,3% · Mo: 30% | 1766 | 4 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 19 | 44,4% Me: 42% · σ: 26,1% · Mo: 25% | 359 | 2 | 13 | 26,7% Me: 23% · σ: 17,7% · Mo: 23% | 636 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 53 | 41,7% Me: 42% · σ: 18,3% · Mo: 28% | 960 | 2 | 38 | 26,3% Me: 24% · σ: 12,6% · Mo: 12% | 2121 | 5 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 13 | 81,9% Me: 85% · σ: 8,3% · Mo: 80% | 123 | 3 | 6 | 82,8% Me: 83,5% · σ: 4,2% · Mo: -% | 93 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 199 | 89,2% Me: 95% · σ: 12,6% · Mo: 98% | 592 | 2 | 116 | 78,2% Me: 85% · σ: 19,8% · Mo: 95% | 1597 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 173 | 75,1% Me: 78% · σ: 17,0% · Mo: 87% | 880 | 2 | 82 | 66,4% Me: 70% · σ: 24,1% · Mo: 90% | 1701 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 199 | 80,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1485 | 3 | 115 | 69,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2986 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 199 | 64,2% Me: 65% · σ: 14,4% · Mo: 78% | 925 | 2 | 118 | 56,3% Me: 57% · σ: 13,8% · Mo: 70% | 1881 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 49 | 53,6% Me: 63% · σ: 28,6% · Mo: 0% | 545 | 3 | 12 | 29,3% Me: 25,5% · σ: 28,3% · Mo: 0% | 1569 | 4 |
| język polski ustny (M) | 199 | 63,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2509 | 3 | 117 | 64,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2316 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 199 | 72,6% Me: 74% · σ: 19,3% · Mo: 84% | 571 | 2 | 118 | 64,5% Me: 66% · σ: 21,3% · Mo: 78% | 1039 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 95 | 40,2% Me: 42% · σ: 22,1% · Mo: 60% | 622 | 2 | 45 | 28,3% Me: 22% · σ: 23,4% · Mo: 4% | 1031 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W PABIANICACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 95,7%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W PABIANICACH wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM ZAWODOWE w 2.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W PABIANICACH | TECHNIKUM ZAWODOWE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 53,6% | 29,3% | 24,3 pkt proc. |
| fizyka | 44,4% | 26,7% | 17,7 pkt proc. |
| biologia | 37,0% | 20,9% | 16,1 pkt proc. |
| geografia | 41,7% | 26,3% | 15,4 pkt proc. |
| matematyka | 40,2% | 28,3% | 12,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 49 osób w szkole A i 12 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.