Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W PABIANICACH i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PABIANICACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Pabianice | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 46 | 52,6% Me: 54% · σ: 15,8% · Mo: 37% | 391 | 1 | 6 | 20,8% Me: 20,5% · σ: 7,5% · Mo: 13% | 1770 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 132 | 92,0% Me: 95% · σ: 8,9% · Mo: 100% | 351 | 1 | 8 | 84,8% Me: 86% · σ: 11,5% · Mo: 85% | 971 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 117 | 82,0% Me: 88% · σ: 16,5% · Mo: 98% | 382 | 1 | 8 | 62,2% Me: 58,5% · σ: 19,1% · Mo: 48% | 2105 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 132 | 85,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1021 | 2 | 8 | 74,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2278 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 135 | 72,8% Me: 75% · σ: 13,4% · Mo: 75% | 234 | 1 | 9 | 56,4% Me: 58% · σ: 8,2% · Mo: 65% | 1872 | 3 |
| język polski ustny (M) | 135 | 72,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1339 | 1 | 9 | 58,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3073 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 135 | 80,2% Me: 84% · σ: 16,4% · Mo: 90% | 265 | 1 | 9 | 48,4% Me: 48% · σ: 8,8% · Mo: 42% | 2286 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W PABIANICACH wypada lepiej w 7, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PABIANICACH w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W PABIANICACH | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PABIANICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 52,6% | 20,8% | 31,8 pkt proc. |
| matematyka | 80,2% | 48,4% | 31,7 pkt proc. |
| język angielski | 82,0% | 62,2% | 19,7 pkt proc. |
| język polski | 72,8% | 56,4% | 16,4 pkt proc. |
| język polski | 72,9% | 58,9% | 14,0 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 46 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.