Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W PABIANICACH vs TECHNIKUM ZAWODOWE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 11184)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W PABIANICACH

📍 Pabianice | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 10813)

TECHNIKUM ZAWODOWE

📍 Pabianice | Zdawalność: 95,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 46 52,6% 🏆 Me: 54% · σ: 15,8% · Mo: 37% 391 1 16 20,9% Me: 17,5% · σ: 10,3% · Mo: 30% 1766 4
fizyka poziom rozszerzony (M) 12 61,5% 🏆 Me: 65% · σ: 10,8% · Mo: 65% 117 1 13 26,7% Me: 23% · σ: 17,7% · Mo: 23% 636 3
geografia poziom rozszerzony (M) 18 47,6% 🏆 Me: 47,5% · σ: 14,9% · Mo: 47% 685 1 38 26,3% Me: 24% · σ: 12,6% · Mo: 12% 2121 5
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 11 82,1% Me: 85% · σ: 6,6% · Mo: 85% 116 2 6 82,8% 🏆 Me: 83,5% · σ: 4,2% · Mo: -% 93 1
język angielski poziom podstawowy (M) 132 92,0% 🏆 Me: 95% · σ: 8,9% · Mo: 100% 351 1 116 78,2% Me: 85% · σ: 19,8% · Mo: 95% 1597 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 117 82,0% 🏆 Me: 88% · σ: 16,5% · Mo: 98% 382 1 82 66,4% Me: 70% · σ: 24,1% · Mo: 90% 1701 3
język angielski ustny (M) 132 85,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1021 2 115 69,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2986 5
język polski poziom podstawowy (M) 135 72,8% 🏆 Me: 75% · σ: 13,4% · Mo: 75% 234 1 118 56,3% Me: 57% · σ: 13,8% · Mo: 70% 1881 4
język polski poziom rozszerzony (M) 30 54,9% 🏆 Me: 60% · σ: 15,1% · Mo: 66% 494 2 12 29,3% Me: 25,5% · σ: 28,3% · Mo: 0% 1569 4
język polski ustny (M) 135 72,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1339 1 117 64,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2316 2
matematyka poziom podstawowy (M) 135 80,2% 🏆 Me: 84% · σ: 16,4% · Mo: 90% 265 1 118 64,5% Me: 66% · σ: 21,3% · Mo: 78% 1039 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 67 42,9% 🏆 Me: 40% · σ: 24,2% · Mo: 14% 533 1 45 28,3% Me: 22% · σ: 23,4% · Mo: 4% 1031 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W PABIANICACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 95,7%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W PABIANICACH wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM ZAWODOWE w 1.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W PABIANICACH TECHNIKUM ZAWODOWE Różnica
fizyka 61,5% 26,7% 34,8 pkt proc.
biologia 52,6% 20,9% 31,7 pkt proc.
język polski 54,9% 29,3% 25,6 pkt proc.
geografia 47,6% 26,3% 21,3 pkt proc.
język polski 72,8% 56,3% 16,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 34,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 12 osób w szkole A i 13 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.