Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ vs PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM AKADEMICKIE U ŚW. PANKRACEGO W JELENIEJ GÓRZE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Jelenia Góra | Zdawalność: 97,1%
📍 Jelenia Góra | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 5 | 17% Me: 17% · σ: 5,5% · Mo: 17% | 2056 | 8 | 10 | 45,3% Me: 45% · σ: 15,7% · Mo: 32% | 643 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 12,5% Me: 12% · σ: 7,1% · Mo: 12% | 800 | 5 | 5 | 34,8% Me: 32% · σ: 21,1% · Mo: -% | 512 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 103 | 86,1% Me: 92% · σ: 14,5% · Mo: 95% | 866 | 4 | 22 | 86,3% Me: 93% · σ: 15,3% · Mo: 95% | 853 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 87 | 71,0% Me: 77% · σ: 21,2% · Mo: 63% | 1243 | 4 | 22 | 68,2% Me: 77% · σ: 25,6% · Mo: 98% | 1524 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 102 | 87,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 800 | 1 | 22 | 84,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1054 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 103 | 61,3% Me: 63% · σ: 12,5% · Mo: 65% | 1245 | 2 | 24 | 62,2% Me: 63% · σ: 13,6% · Mo: 58% | 1150 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 8 | 33,8% Me: 41,5% · σ: 19,1% · Mo: 49% | 1387 | 4 | 7 | 52,6% Me: 54% · σ: 24,5% · Mo: -% | 584 | 1 |
| język polski ustny (M) | 103 | 70,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1665 | 4 | 24 | 93,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 36 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 103 | 66,2% Me: 66% · σ: 19,2% · Mo: 60% | 935 | 3 | 24 | 64,9% Me: 67% · σ: 20,6% · Mo: 52% | 1013 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 42 | 21,7% Me: 18% · σ: 19,0% · Mo: 6% | 1297 | 4 | 12 | 29,5% Me: 31% · σ: 21,7% · Mo: 34% | 990 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM AKADEMICKIE U ŚW. PANKRACEGO W JELENIEJ GÓRZE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,1%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ wypada lepiej w 3, a PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM AKADEMICKIE U ŚW. PANKRACEGO W JELENIEJ GÓRZE w 7.
| Przedmiot | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ | PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM AKADEMICKIE U ŚW. PANKRACEGO W JELENIEJ GÓRZE | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 17% | 45,3% | 28,3 pkt proc. |
| język polski | 70,1% | 93,3% | 23,2 pkt proc. |
| fizyka | 12,5% | 34,8% | 22,3 pkt proc. |
| język polski | 33,8% | 52,6% | 18,8 pkt proc. |
| matematyka | 21,7% | 29,5% | 7,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 2,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 28,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 10 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.