Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ vs TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH "MECHANIK". Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 111722)

TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ

📍 Jelenia Góra | Zdawalność: 97,1%

SZKOŁA B (RSPO: 114707)

TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH "MECHANIK"

📍 Jelenia Góra | Zdawalność: 84,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 8 12,5% Me: 12% · σ: 7,1% · Mo: 12% 800 5 8 19,5% 🏆 Me: 12,5% · σ: 22,4% · Mo: 5% 722 4
geografia poziom rozszerzony (M) 13 27,4% Me: 25% · σ: 8,0% · Mo: 18% 2000 7 7 36,3% 🏆 Me: 35% · σ: 20,4% · Mo: -% 1257 3
język angielski poziom podstawowy (M) 103 86,1% 🏆 Me: 92% · σ: 14,5% · Mo: 95% 866 4 43 73,3% Me: 85% · σ: 24,7% · Mo: 95% 2136 8
język angielski poziom rozszerzony (M) 87 71,0% 🏆 Me: 77% · σ: 21,2% · Mo: 63% 1243 4 28 61,3% Me: 66,5% · σ: 24,8% · Mo: 80% 2232 10
język angielski ustny (M) 102 87,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 800 1 43 73,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2416 7
język polski poziom podstawowy (M) 103 61,3% 🏆 Me: 63% · σ: 12,5% · Mo: 65% 1245 2 45 47,2% Me: 45% · σ: 13,6% · Mo: 33% 3080 10
język polski ustny (M) 103 70,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1665 4 45 57,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3228 10
matematyka poziom podstawowy (M) 103 66,2% 🏆 Me: 66% · σ: 19,2% · Mo: 60% 935 3 45 56,2% Me: 56% · σ: 23,1% · Mo: 24% 1578 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 42 21,7% 🏆 Me: 18% · σ: 19,0% · Mo: 6% 1297 4 16 17,9% Me: 11% · σ: 18,3% · Mo: 2% 1492 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ ma wyższą zdawalność ogólną (97,1% vs 84,4%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH "MECHANIK" w 2.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH "MECHANIK" Różnica
język polski 61,3% 47,2% 14,1 pkt proc.
język angielski 87,2% 73,5% 13,7 pkt proc.
język angielski 86,1% 73,3% 12,8 pkt proc.
język polski 70,1% 57,6% 12,5 pkt proc.
matematyka 66,2% 56,2% 10,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 14,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 103 osób w szkole A i 45 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.