Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ i TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PRZYRODNICZO-USŁUGOWYCH I BURSY SZKOLNEJ W JELENIEJ GÓRZE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 111722)

TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ

📍 Jelenia Góra | Zdawalność: 97,1%

SZKOŁA B (RSPO: 112114)

TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PRZYRODNICZO-USŁUGOWYCH I BURSY SZKOLNEJ W JELENIEJ GÓRZE

📍 Jelenia Góra | Zdawalność: 82,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 5 17% Me: 17% · σ: 5,5% · Mo: 17% 2056 8 22 23,0% 🏆 Me: 20% · σ: 9,1% · Mo: 30% 1653 5
geografia poziom rozszerzony (M) 13 27,4% Me: 25% · σ: 8,0% · Mo: 18% 2000 7 17 35,8% 🏆 Me: 32% · σ: 11,2% · Mo: 25% 1289 4
język angielski poziom podstawowy (M) 103 86,1% 🏆 Me: 92% · σ: 14,5% · Mo: 95% 866 4 39 66,1% Me: 70% · σ: 24,6% · Mo: 88% 2921 11
język angielski poziom rozszerzony (M) 87 71,0% 🏆 Me: 77% · σ: 21,2% · Mo: 63% 1243 4 21 61,3% Me: 67% · σ: 19,5% · Mo: 68% 2227 8
język angielski ustny (M) 102 87,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 800 1 39 51,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4274 15
język polski poziom podstawowy (M) 103 61,3% 🏆 Me: 63% · σ: 12,5% · Mo: 65% 1245 2 40 51,9% Me: 52% · σ: 12,8% · Mo: 50% 2462 8
język polski poziom rozszerzony (M) 8 33,8% 🏆 Me: 41,5% · σ: 19,1% · Mo: 49% 1387 4 6 28,5% Me: 15,5% · σ: 31,3% · Mo: 0% 1601 7
język polski ustny (M) 103 70,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1665 4 40 54,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3498 12
matematyka poziom podstawowy (M) 103 66,2% 🏆 Me: 66% · σ: 19,2% · Mo: 60% 935 3 40 41,4% Me: 43% · σ: 15,3% · Mo: 46% 3046 9
matematyka poziom rozszerzony (M) 42 21,7% 🏆 Me: 18% · σ: 19,0% · Mo: 6% 1297 4 6 8,3% Me: 4% · σ: 9,1% · Mo: 2% 2076 7

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ ma wyższą zdawalność ogólną (97,1% vs 82,5%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PRZYRODNICZO-USŁUGOWYCH I BURSY SZKOLNEJ W JELENIEJ GÓRZE w 2.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PRZYRODNICZO-USŁUGOWYCH I BURSY SZKOLNEJ W JELENIEJ GÓRZE Różnica
język angielski 87,2% 51,9% 35,3 pkt proc.
matematyka 66,2% 41,4% 24,8 pkt proc.
język angielski 86,1% 66,1% 20,0 pkt proc.
język polski 70,1% 54,9% 15,2 pkt proc.
matematyka 21,7% 8,3% 13,3 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), informatyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 14,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 35,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 102 osób w szkole A i 39 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.