Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ czy III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I TECHNICZNYCH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Jelenia Góra | Zdawalność: 97,1%
📍 Jelenia Góra | Zdawalność: 84,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 5 | 17% Me: 17% · σ: 5,5% · Mo: 17% | 2056 | 8 | 70 | 21,1% Me: 17% · σ: 13,0% · Mo: 10% | 1756 | 6 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 13 | 27,4% Me: 25% · σ: 8,0% · Mo: 18% | 2000 | 7 | 34 | 31,0% Me: 26,5% · σ: 20,1% · Mo: 12% | 1665 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 103 | 86,1% Me: 92% · σ: 14,5% · Mo: 95% | 866 | 4 | 138 | 77,8% Me: 86% · σ: 20,5% · Mo: 95% | 1639 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 87 | 71,0% Me: 77% · σ: 21,2% · Mo: 63% | 1243 | 4 | 106 | 60,5% Me: 61% · σ: 21,6% · Mo: 57% | 2312 | 11 |
| język angielski ustny (M) | 102 | 87,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 800 | 1 | 138 | 76,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1996 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 103 | 61,3% Me: 63% · σ: 12,5% · Mo: 65% | 1245 | 2 | 146 | 59,8% Me: 60% · σ: 16,0% · Mo: 58% | 1409 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 8 | 33,8% Me: 41,5% · σ: 19,1% · Mo: 49% | 1387 | 4 | 75 | 29,4% Me: 29% · σ: 22,4% · Mo: 0% | 1568 | 5 |
| język polski ustny (M) | 103 | 70,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1665 | 4 | 145 | 63,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2406 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 103 | 66,2% Me: 66% · σ: 19,2% · Mo: 60% | 935 | 3 | 146 | 45,1% Me: 42% · σ: 20,2% · Mo: 40% | 2644 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 42 | 21,7% Me: 18% · σ: 19,0% · Mo: 6% | 1297 | 4 | 15 | 10,8% Me: 4% · σ: 12,6% · Mo: 4% | 1932 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ ma wyższą zdawalność ogólną (97,1% vs 84,8%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ wypada lepiej w 8, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I TECHNICZNYCH w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I TECHNICZNYCH | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 66,2% | 45,1% | 21,1 pkt proc. |
| matematyka | 21,7% | 10,8% | 10,9 pkt proc. |
| język angielski | 71,0% | 60,5% | 10,5 pkt proc. |
| język angielski | 87,2% | 76,8% | 10,3 pkt proc. |
| język angielski | 86,1% | 77,8% | 8,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 103 osób w szkole A i 146 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.