Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 1 W CIECHANOWIE czy LICEUM OGÓLNOKSZATŁCĄCE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W CIECHANOWCU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 11170)

TECHNIKUM NR 1 W CIECHANOWIE

📍 Ciechanów | Zdawalność: 96,7%

SZKOŁA B (RSPO: 66711)

LICEUM OGÓLNOKSZATŁCĄCE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W CIECHANOWCU

📍 Ciechanowiec | Zdawalność: 98,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 12 67,8% 🏆 Me: 71,5% · σ: 18,9% · Mo: 62% 76 2 23 51,9% Me: 48% · σ: 14,8% · Mo: 48% 413 1
geografia poziom rozszerzony (M) 28 31,0% Me: 19,5% · σ: 21,8% · Mo: 17% 1664 6 46 37,4% 🏆 Me: 34% · σ: 16,3% · Mo: 22% 1194 1
informatyka poziom rozszerzony (M) 8 55,2% 🏆 Me: 64% · σ: 17,3% · Mo: 64% 88 2 6 26% Me: 21% · σ: 18,4% · Mo: -% 445 1
język angielski poziom podstawowy (M) 91 78,7% 🏆 Me: 85% · σ: 19,5% · Mo: 88% 1559 8 105 74,7% Me: 80% · σ: 21,0% · Mo: 92% 1973 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 61 71,0% Me: 77% · σ: 20,2% · Mo: 60% 1246 4 44 77,9% 🏆 Me: 79% · σ: 14,6% · Mo: 95% 664 1
język angielski ustny (M) 91 76,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2044 3 105 73,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2474 1
język polski poziom podstawowy (M) 91 72,3% 🏆 Me: 75% · σ: 16,1% · Mo: 77% 254 3 110 57,7% Me: 58% · σ: 16,0% · Mo: 53% 1685 1
język polski poziom rozszerzony (M) 7 50,7% 🏆 Me: 63% · σ: 22,9% · Mo: 63% 653 4 9 47,2% Me: 49% · σ: 19,7% · Mo: 49% 799 1
język polski ustny (M) 91 79,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 699 3 110 69,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1721 2
matematyka poziom podstawowy (M) 91 74% 🏆 Me: 84% · σ: 23,2% · Mo: 96% 496 6 110 61,0% Me: 61% · σ: 19,1% · Mo: 66% 1220 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 36 54,5% 🏆 Me: 62% · σ: 28,3% · Mo: 66% 228 2 17 34,4% Me: 32% · σ: 19,3% · Mo: 22% 809 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZATŁCĄCE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W CIECHANOWCU ma wyższą zdawalność ogólną (98,2% vs 96,7%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W CIECHANOWIE wypada lepiej w 9, a LICEUM OGÓLNOKSZATŁCĄCE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W CIECHANOWCU w 2.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 1 W CIECHANOWIE LICEUM OGÓLNOKSZATŁCĄCE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W CIECHANOWCU Różnica
informatyka 55,2% 26% 29,2 pkt proc.
matematyka 54,5% 34,4% 20,2 pkt proc.
biologia 67,8% 51,9% 16,0 pkt proc.
język polski 72,3% 57,7% 14,6 pkt proc.
matematyka 74% 61,0% 13,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 29,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 6 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.