Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 1 W CIECHANOWIE czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W CIECHANOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 11170)

TECHNIKUM NR 1 W CIECHANOWIE

📍 Ciechanów | Zdawalność: 96,7%

SZKOŁA B (RSPO: 12442)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W CIECHANOWIE

📍 Ciechanów | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 12 67,8% 🏆 Me: 71,5% · σ: 18,9% · Mo: 62% 76 2 74 57,3% Me: 62% · σ: 20,1% · Mo: 70% 265 4
fizyka poziom rozszerzony (M) 11 33,6% Me: 23% · σ: 25,9% · Mo: 10% 537 3 7 42,7% 🏆 Me: 28% · σ: 34,6% · Mo: -% 391 2
geografia poziom rozszerzony (M) 28 31,0% Me: 19,5% · σ: 21,8% · Mo: 17% 1664 6 73 60,5% 🏆 Me: 67% · σ: 25,2% · Mo: 87% 287 2
język angielski poziom podstawowy (M) 91 78,7% Me: 85% · σ: 19,5% · Mo: 88% 1559 8 201 89,6% 🏆 Me: 93% · σ: 10,2% · Mo: 95% 556 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 61 71,0% Me: 77% · σ: 20,2% · Mo: 60% 1246 4 162 82,6% 🏆 Me: 86% · σ: 13,7% · Mo: 93% 344 2
język angielski ustny (M) 91 76,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2044 3 201 93,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 288 1
język polski poziom podstawowy (M) 91 72,3% Me: 75% · σ: 16,1% · Mo: 77% 254 3 203 74,5% 🏆 Me: 78% · σ: 15,2% · Mo: 78% 155 2
język polski poziom rozszerzony (M) 7 50,7% Me: 63% · σ: 22,9% · Mo: 63% 653 4 96 52,5% 🏆 Me: 54% · σ: 23,6% · Mo: 34% 586 3
język polski ustny (M) 91 79,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 699 3 203 86,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 231 2
matematyka poziom podstawowy (M) 91 74% Me: 84% · σ: 23,2% · Mo: 96% 496 6 203 83,3% 🏆 Me: 92% · σ: 17,2% · Mo: 98% 163 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 36 54,5% 🏆 Me: 62% · σ: 28,3% · Mo: 66% 228 2 54 53,6% Me: 68% · σ: 31,7% · Mo: 2% 246 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W CIECHANOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,7%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W CIECHANOWIE wypada lepiej w 2, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W CIECHANOWIE w 9.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 1 W CIECHANOWIE II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W CIECHANOWIE Różnica
geografia 31,0% 60,5% 29,5 pkt proc.
język angielski 76,5% 93,0% 16,5 pkt proc.
język angielski 71,0% 82,6% 11,6 pkt proc.
język angielski 78,7% 89,6% 10,9 pkt proc.
biologia 67,8% 57,3% 10,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 3,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 29,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 28 osób w szkole A i 73 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.