Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 5 W JAWORZNIE i TECHNIKUM NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W JAWORZNIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Jaworzno | Zdawalność: 87,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 50 | 85,7% Me: 92% · σ: 15,5% · Mo: 93% | 900 | 4 | 54 | 76,1% Me: 83% · σ: 20,8% · Mo: 70% | 1826 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 47 | 64,1% Me: 68% · σ: 21,9% · Mo: 43% | 1943 | 5 | 41 | 57,2% Me: 62% · σ: 22,3% · Mo: 63% | 2672 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 50 | 84,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1100 | 4 | 54 | 76,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2026 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 51 | 59,4% Me: 60% · σ: 14,3% · Mo: 50% | 1460 | 4 | 55 | 50,9% Me: 50% · σ: 16,0% · Mo: 47% | 2584 | 6 |
| język polski ustny (M) | 51 | 78% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 821 | 5 | 55 | 67,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2000 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 51 | 57,3% Me: 60% · σ: 23,2% · Mo: 82% | 1496 | 5 | 55 | 54,4% Me: 54% · σ: 19,4% · Mo: 40% | 1725 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 5 W JAWORZNIE ma wyższą zdawalność ogólną (92,2% vs 87,3%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 5 W JAWORZNIE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W JAWORZNIE w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 5 W JAWORZNIE | TECHNIKUM NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W JAWORZNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 78% | 67,3% | 10,7 pkt proc. |
| język angielski | 85,7% | 76,1% | 9,6 pkt proc. |
| język polski | 59,4% | 50,9% | 8,5 pkt proc. |
| język angielski | 84,4% | 76,6% | 7,8 pkt proc. |
| język angielski | 64,1% | 57,2% | 6,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 10,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 51 osób w szkole A i 55 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.