Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W JELENIEJ GÓRZE i TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I TECHNICZNYCH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Jelenia Góra | Zdawalność: 97,9%
📍 Jelenia Góra | Zdawalność: 71,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 50 | 40,5% Me: 40% · σ: 18,4% · Mo: 23% | 814 | 3 | 13 | 17,9% Me: 17% · σ: 7,5% · Mo: 10% | 1988 | 7 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 16 | 33,1% Me: 28,5% · σ: 23,0% · Mo: 7% | 701 | 2 | 9 | 14,7% Me: 15% · σ: 8,0% · Mo: 7% | 1122 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 142 | 89,7% Me: 93% · σ: 11,5% · Mo: 95% | 547 | 1 | 20 | 56,2% Me: 57% · σ: 26,0% · Mo: 27% | 3829 | 13 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 131 | 77,3% Me: 81% · σ: 16,3% · Mo: 90% | 705 | 2 | 7 | 68,1% Me: 85% · σ: 23,4% · Mo: 85% | 1525 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 142 | 85,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1041 | 2 | 20 | 59,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3943 | 12 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 143 | 56,5% Me: 56% · σ: 12,9% · Mo: 50% | 1859 | 6 | 21 | 58,0% Me: 57% · σ: 12,6% · Mo: 63% | 1648 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 40 | 48,5% Me: 52,5% · σ: 23,6% · Mo: 51% | 752 | 2 | 5 | 13,2% Me: 3% · σ: 15,5% · Mo: 3% | 2071 | 9 |
| język polski ustny (M) | 143 | 72,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1378 | 2 | 21 | 71,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1570 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 143 | 69,9% Me: 72% · σ: 19,5% · Mo: 90% | 728 | 2 | 21 | 41,4% Me: 44% · σ: 16,7% · Mo: 28% | 3037 | 8 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W JELENIEJ GÓRZE ma wyższą zdawalność ogólną (97,9% vs 71,4%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W JELENIEJ GÓRZE wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I TECHNICZNYCH w 1.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W JELENIEJ GÓRZE | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I TECHNICZNYCH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 48,5% | 13,2% | 35,3 pkt proc. |
| język angielski | 89,7% | 56,2% | 33,5 pkt proc. |
| matematyka | 69,9% | 41,4% | 28,5 pkt proc. |
| język angielski | 85,0% | 59,1% | 25,9 pkt proc. |
| biologia | 40,5% | 17,9% | 22,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 26,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 35,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 40 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.