Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W JELENIEJ GÓRZE vs LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W ZESPOLE SZKÓŁ RZEMIOSŁ ARTYSTYCZNYCH IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Jelenia Góra | Zdawalność: 98,1%
📍 Jelenia Góra | Zdawalność: 88,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 250 | 88,5% Me: 93% · σ: 12,3% · Mo: 97% | 662 | 2 | 17 | 82,8% Me: 87% · σ: 14,7% · Mo: 93% | 1161 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 213 | 79,6% Me: 85% · σ: 17,5% · Mo: 92% | 530 | 1 | 13 | 75,8% Me: 75% · σ: 11,3% · Mo: 63% | 799 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 250 | 83,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1226 | 4 | 17 | 81,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1403 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 257 | 58,8% Me: 60% · σ: 13,0% · Mo: 62% | 1537 | 4 | 17 | 49,6% Me: 47% · σ: 13,9% · Mo: 47% | 2750 | 9 |
| język polski ustny (M) | 257 | 66,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2163 | 5 | 17 | 58,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3170 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 257 | 71,0% Me: 74% · σ: 21,3% · Mo: 96% | 671 | 1 | 17 | 40,9% Me: 38% · σ: 16,8% · Mo: 22% | 3082 | 10 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W JELENIEJ GÓRZE ma wyższą zdawalność ogólną (98,1% vs 88,2%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W JELENIEJ GÓRZE wypada lepiej w 6, a LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W ZESPOLE SZKÓŁ RZEMIOSŁ ARTYSTYCZNYCH IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W JELENIEJ GÓRZE | LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W ZESPOLE SZKÓŁ RZEMIOSŁ ARTYSTYCZNYCH IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 71,0% | 40,9% | 30,1 pkt proc. |
| język polski | 58,8% | 49,6% | 9,2 pkt proc. |
| język polski | 66,0% | 58,1% | 7,9 pkt proc. |
| język angielski | 88,5% | 82,8% | 5,6 pkt proc. |
| język angielski | 79,6% | 75,8% | 3,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 257 osób w szkole A i 17 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.