Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE vs TECHNIKUM IM. WŁODZIMIERZA KRUKOWSKIEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 90 | 41,2% Me: 37% · σ: 18,7% · Mo: 18% | 781 | 1 | 5 | 26,8% Me: 17% · σ: 19,1% · Mo: 17% | 1418 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 18 | 29,5% Me: 29% · σ: 15,4% · Mo: 12% | 594 | 1 | 6 | 21,8% Me: 20% · σ: 12,6% · Mo: -% | 696 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 33 | 54,9% Me: 55% · σ: 15,1% · Mo: 50% | 446 | 1 | 33 | 34,4% Me: 37% · σ: 11,9% · Mo: 25% | 1385 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 196 | 86,3% Me: 92% · σ: 14,8% · Mo: 97% | 859 | 1 | 144 | 75,1% Me: 85% · σ: 23,0% · Mo: 95% | 1931 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 166 | 72,0% Me: 77% · σ: 21,7% · Mo: 90% | 1133 | 2 | 71 | 72,9% Me: 80% · σ: 21,9% · Mo: 83% | 1071 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 196 | 88,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 669 | 1 | 144 | 76,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2073 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 196 | 70,0% Me: 72% · σ: 12,7% · Mo: 75% | 426 | 1 | 146 | 53,3% Me: 55% · σ: 14,5% · Mo: 48% | 2269 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 76 | 46,0% Me: 49% · σ: 22,6% · Mo: 63% | 861 | 1 | 7 | 9% Me: 3% · σ: 12,6% · Mo: 3% | 2158 | 3 |
| język polski ustny (M) | 196 | 82,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 459 | 1 | 146 | 66,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2164 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 196 | 67,0% Me: 64% · σ: 18,8% · Mo: 64% | 884 | 1 | 146 | 53,1% Me: 51% · σ: 21,4% · Mo: 26% | 1852 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 57 | 34,7% Me: 36% · σ: 20,9% · Mo: 16% | 795 | 1 | 47 | 13,1% Me: 6% · σ: 13,8% · Mo: 2% | 1809 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 89,0%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM IM. WŁODZIMIERZA KRUKOWSKIEGO w 1.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | TECHNIKUM IM. WŁODZIMIERZA KRUKOWSKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 46,0% | 9% | 37,0 pkt proc. |
| matematyka | 34,7% | 13,1% | 21,6 pkt proc. |
| geografia | 54,9% | 34,4% | 20,5 pkt proc. |
| język polski | 70,0% | 53,3% | 16,7 pkt proc. |
| język polski | 82,5% | 66,0% | 16,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 10,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 37,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 76 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.