Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W RADOMIU vs TECHNIKUM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Radom | Zdawalność: 94,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 6 | 30,8% Me: 24% · σ: 21,7% · Mo: -% | 1210 | 11 | 6 | 12,8% Me: 11,5% · σ: 6,0% · Mo: 7% | 2310 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 39 | 30,8% Me: 32% · σ: 15,1% · Mo: 38% | 1688 | 14 | 43 | 26,0% Me: 22% · σ: 14,6% · Mo: 15% | 2150 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 239 | 75,4% Me: 83% · σ: 21,3% · Mo: 92% | 1897 | 17 | 124 | 62,0% Me: 62% · σ: 26,6% · Mo: 97% | 3349 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 197 | 58,7% Me: 62% · σ: 26,4% · Mo: 83% | 2499 | 18 | 82 | 52,3% Me: 53,5% · σ: 30,7% · Mo: 15% | 3161 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 238 | 77,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1911 | 14 | 124 | 69,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2992 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 239 | 51,1% Me: 52% · σ: 15,2% · Mo: 50% | 2565 | 27 | 125 | 52,0% Me: 52% · σ: 17,6% · Mo: 45% | 2444 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 16 | 8,4% Me: 3% · σ: 12,8% · Mo: 0% | 2173 | 24 | 10 | 30,2% Me: 23% · σ: 21,4% · Mo: 14% | 1528 | 3 |
| język polski ustny (M) | 238 | 68,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1895 | 17 | 125 | 62,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2536 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 239 | 60,9% Me: 60% · σ: 18,1% · Mo: 54% | 1229 | 11 | 125 | 42,1% Me: 40% · σ: 22,6% · Mo: 42% | 2976 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 132 | 9,3% Me: 4% · σ: 12,6% · Mo: 0% | 2022 | 14 | 22 | 12,4% Me: 7% · σ: 15,8% · Mo: 6% | 1839 | 4 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 10 | 22,8% Me: 20% · σ: 13,1% · Mo: 12% | 92 | 2 | 10 | 15,4% Me: 12,5% · σ: 6,2% · Mo: 10% | 183 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W RADOMIU ma wyższą zdawalność ogólną (94,5% vs 73,6%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W RADOMIU wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM w 3.
| Przedmiot | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W RADOMIU | TECHNIKUM | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 8,4% | 30,2% | 21,8 pkt proc. |
| matematyka | 60,9% | 42,1% | 18,8 pkt proc. |
| biologia | 30,8% | 12,8% | 18,0 pkt proc. |
| język angielski | 75,4% | 62,0% | 13,4 pkt proc. |
| język angielski | 77,5% | 69,1% | 8,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 20,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 21,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 16 osób w szkole A i 10 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.