Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 IM. T. KOŚCIUSZKI W JAROCINIE vs SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROCINIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 111037)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 IM. T. KOŚCIUSZKI W JAROCINIE

📍 Jarocin | Zdawalność: 99,6%

SZKOŁA B (RSPO: 91964)

SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROCINIE

📍 Jarocin | Zdawalność: 86,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 68 43,9% 🏆 Me: 40% · σ: 18,6% · Mo: 45% 696 1 5 24% Me: 23% · σ: 12,7% · Mo: -% 1596 4
geografia poziom rozszerzony (M) 96 52,6% 🏆 Me: 53% · σ: 18,9% · Mo: 45% 524 1 7 43,7% Me: 45% · σ: 7,9% · Mo: 45% 858 2
język angielski poziom podstawowy (M) 224 87,7% 🏆 Me: 93% · σ: 13,7% · Mo: 98% 725 1 23 81,5% Me: 90% · σ: 17,4% · Mo: 97% 1284 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 205 73,0% 🏆 Me: 77% · σ: 20,1% · Mo: 97% 1056 1 20 71,5% Me: 84% · σ: 27,5% · Mo: 77% 1184 2
język angielski ustny (M) 224 87,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 797 2 22 84,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1097 3
język polski poziom podstawowy (M) 226 71,0% 🏆 Me: 72% · σ: 12,5% · Mo: 72% 337 1 22 64,6% Me: 65,5% · σ: 16,6% · Mo: 63% 884 3
język polski poziom rozszerzony (M) 77 57,9% Me: 63% · σ: 28,3% · Mo: 83% 404 2 8 67% 🏆 Me: 74% · σ: 22,0% · Mo: 74% 182 1
język polski ustny (M) 226 85,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 305 1 22 68,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1880 6
matematyka poziom podstawowy (M) 226 71,1% 🏆 Me: 74% · σ: 18,2% · Mo: 80% 665 1 22 50,5% Me: 50% · σ: 22,4% · Mo: 26% 2102 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 84 27,9% 🏆 Me: 22% · σ: 20,3% · Mo: 14% 1045 1 8 17,8% Me: 18% · σ: 13,1% · Mo: -% 1501 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 IM. T. KOŚCIUSZKI W JAROCINIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 86,4%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 IM. T. KOŚCIUSZKI W JAROCINIE wypada lepiej w 9, a SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROCINIE w 1.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 IM. T. KOŚCIUSZKI W JAROCINIE SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROCINIE Różnica
matematyka 71,1% 50,5% 20,7 pkt proc.
biologia 43,9% 24% 19,9 pkt proc.
język polski 85,2% 68,4% 16,8 pkt proc.
matematyka 27,9% 17,8% 10,2 pkt proc.
język polski 57,9% 67% 9,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 13,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 20,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 226 osób w szkole A i 22 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.