Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 IM. T. KOŚCIUSZKI W JAROCINIE i TECHNIKUM NR 2 W JAROCINIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Jarocin | Zdawalność: 99,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 68 | 43,9% Me: 40% · σ: 18,6% · Mo: 45% | 696 | 1 | 11 | 24,5% Me: 27% · σ: 5,9% · Mo: 27% | 1554 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 96 | 52,6% Me: 53% · σ: 18,9% · Mo: 45% | 524 | 1 | 9 | 21,1% Me: 25% · σ: 7,0% · Mo: 25% | 2586 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 224 | 87,7% Me: 93% · σ: 13,7% · Mo: 98% | 725 | 1 | 51 | 56,2% Me: 57% · σ: 26,9% · Mo: 18% | 3833 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 205 | 73,0% Me: 77% · σ: 20,1% · Mo: 97% | 1056 | 1 | 18 | 55,8% Me: 60% · σ: 26,5% · Mo: 33% | 2807 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 224 | 87,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 797 | 2 | 50 | 65,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3437 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 226 | 71,0% Me: 72% · σ: 12,5% · Mo: 72% | 337 | 1 | 52 | 53,0% Me: 52% · σ: 13,6% · Mo: 50% | 2307 | 7 |
| język polski ustny (M) | 226 | 85,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 305 | 1 | 52 | 64,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2289 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 226 | 71,1% Me: 74% · σ: 18,2% · Mo: 80% | 665 | 1 | 52 | 44,6% Me: 44% · σ: 16,9% · Mo: 46% | 2699 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 IM. T. KOŚCIUSZKI W JAROCINIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 84,3%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 IM. T. KOŚCIUSZKI W JAROCINIE wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 2 W JAROCINIE w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 IM. T. KOŚCIUSZKI W JAROCINIE | TECHNIKUM NR 2 W JAROCINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 87,7% | 56,2% | 31,5 pkt proc. |
| geografia | 52,6% | 21,1% | 31,4 pkt proc. |
| matematyka | 71,1% | 44,6% | 26,5 pkt proc. |
| język angielski | 87,2% | 65,3% | 22,0 pkt proc. |
| język polski | 85,2% | 64,8% | 20,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 15,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 224 osób w szkole A i 51 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.