Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 IM. T. KOŚCIUSZKI W JAROCINIE vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 2 W JAROCINIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Jarocin | Zdawalność: 99,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 68 | 43,9% Me: 40% · σ: 18,6% · Mo: 45% | 696 | 1 | 34 | 20,6% Me: 18% · σ: 10,4% · Mo: 12% | 1778 | 6 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 40 | 34,3% Me: 29% · σ: 21,8% · Mo: 17% | 676 | 1 | 12 | 7,4% Me: 3% · σ: 10,9% · Mo: 3% | 1234 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 96 | 52,6% Me: 53% · σ: 18,9% · Mo: 45% | 524 | 1 | 38 | 28,4% Me: 24% · σ: 17,6% · Mo: 18% | 1889 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 28 | 55,1% Me: 56,5% · σ: 21,4% · Mo: 63% | 396 | 1 | 10 | 31,1% Me: 24% · σ: 14,2% · Mo: 22% | 1016 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 224 | 87,7% Me: 93% · σ: 13,7% · Mo: 98% | 725 | 1 | 90 | 63,3% Me: 67,5% · σ: 23,9% · Mo: 75% | 3217 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 205 | 73,0% Me: 77% · σ: 20,1% · Mo: 97% | 1056 | 1 | 76 | 46,4% Me: 45% · σ: 23,8% · Mo: 18% | 3605 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 224 | 87,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 797 | 2 | 90 | 73,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2491 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 226 | 71,0% Me: 72% · σ: 12,5% · Mo: 72% | 337 | 1 | 91 | 61,6% Me: 62% · σ: 13,0% · Mo: 65% | 1215 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 77 | 57,9% Me: 63% · σ: 28,3% · Mo: 83% | 404 | 2 | 26 | 34,3% Me: 26% · σ: 27,9% · Mo: 0% | 1355 | 4 |
| język polski ustny (M) | 226 | 85,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 305 | 1 | 91 | 80,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 655 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 226 | 71,1% Me: 74% · σ: 18,2% · Mo: 80% | 665 | 1 | 91 | 49,2% Me: 48% · σ: 18,4% · Mo: 50% | 2215 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 84 | 27,9% Me: 22% · σ: 20,3% · Mo: 14% | 1045 | 1 | 9 | 4,9% Me: 4% · σ: 5,4% · Mo: 0% | 2261 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 IM. T. KOŚCIUSZKI W JAROCINIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 86,8%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 IM. T. KOŚCIUSZKI W JAROCINIE wypada lepiej w 12, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 2 W JAROCINIE w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 IM. T. KOŚCIUSZKI W JAROCINIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 2 W JAROCINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 34,3% | 7,4% | 26,9 pkt proc. |
| język angielski | 73,0% | 46,4% | 26,6 pkt proc. |
| język angielski | 87,7% | 63,3% | 24,5 pkt proc. |
| geografia | 52,6% | 28,4% | 24,1 pkt proc. |
| historia | 55,1% | 31,1% | 24,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 40 osób w szkole A i 12 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.