Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 IM. T. KOŚCIUSZKI W JAROCINIE czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE NR 3 W JAROCINIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Jarocin | Zdawalność: 99,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 68 | 43,9% Me: 40% · σ: 18,6% · Mo: 45% | 696 | 1 | 22 | 27,9% Me: 21,5% · σ: 17,6% · Mo: 12% | 1350 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 40 | 34,3% Me: 29% · σ: 21,8% · Mo: 17% | 676 | 1 | 8 | 29,9% Me: 26% · σ: 20,8% · Mo: -% | 775 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 96 | 52,6% Me: 53% · σ: 18,9% · Mo: 45% | 524 | 1 | 30 | 22,4% Me: 19% · σ: 10,5% · Mo: 13% | 2494 | 5 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 28 | 55,1% Me: 56,5% · σ: 21,4% · Mo: 63% | 396 | 1 | 5 | 16,2% Me: 8% · σ: 14,0% · Mo: 8% | 1213 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 224 | 87,7% Me: 93% · σ: 13,7% · Mo: 98% | 725 | 1 | 82 | 71,5% Me: 72% · σ: 21,9% · Mo: 98% | 2329 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 205 | 73,0% Me: 77% · σ: 20,1% · Mo: 97% | 1056 | 1 | 59 | 57,2% Me: 52% · σ: 26,8% · Mo: 93% | 2683 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 224 | 87,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 797 | 2 | 82 | 72,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2554 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 226 | 71,0% Me: 72% · σ: 12,5% · Mo: 72% | 337 | 1 | 82 | 62,6% Me: 63% · σ: 16,1% · Mo: 58% | 1110 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 77 | 57,9% Me: 63% · σ: 28,3% · Mo: 83% | 404 | 2 | 20 | 44,6% Me: 44,5% · σ: 24,9% · Mo: 0% | 912 | 3 |
| język polski ustny (M) | 226 | 85,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 305 | 1 | 82 | 74,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1150 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 226 | 71,1% Me: 74% · σ: 18,2% · Mo: 80% | 665 | 1 | 82 | 54,3% Me: 52% · σ: 19,6% · Mo: 52% | 1734 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 84 | 27,9% Me: 22% · σ: 20,3% · Mo: 14% | 1045 | 1 | 24 | 9,8% Me: 6% · σ: 9,4% · Mo: 6% | 1994 | 4 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 8 | 35,2% Me: 35% · σ: 15,3% · Mo: 20% | 652 | 1 | 6 | 33% Me: 33% · σ: 10,4% · Mo: -% | 707 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 IM. T. KOŚCIUSZKI W JAROCINIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 89,0%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 IM. T. KOŚCIUSZKI W JAROCINIE wypada lepiej w 13, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE NR 3 W JAROCINIE w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 IM. T. KOŚCIUSZKI W JAROCINIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE NR 3 W JAROCINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 55,1% | 16,2% | 38,9 pkt proc. |
| geografia | 52,6% | 22,4% | 30,2 pkt proc. |
| matematyka | 27,9% | 9,8% | 18,1 pkt proc. |
| matematyka | 71,1% | 54,3% | 16,8 pkt proc. |
| język angielski | 87,7% | 71,5% | 16,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 10,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 38,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 28 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.