Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ORLĄT LWOWSKICH W GLIWICACH vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W GLIWICACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Gliwice | Zdawalność: 100%
📍 Gliwice | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 38 | 51,1% Me: 51% · σ: 18,7% · Mo: 32% | 444 | 5 | 42 | 59,5% Me: 62,5% · σ: 20,5% · Mo: 75% | 211 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 19 | 39,5% Me: 37% · σ: 17,8% · Mo: 37% | 531 | 5 | 29 | 59,4% Me: 63% · σ: 20,5% · Mo: 58% | 124 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 46,2% Me: 44% · σ: 19,4% · Mo: -% | 332 | 3 | 12 | 77,8% Me: 78% · σ: 17,5% · Mo: 78% | 10 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 28 | 54,1% Me: 48,5% · σ: 23,4% · Mo: 20% | 466 | 2 | 22 | 70,5% Me: 73% · σ: 13,8% · Mo: 70% | 103 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 13 | 64% Me: 63% · σ: 18,7% · Mo: 58% | 181 | 3 | 6 | 84,7% Me: 88,5% · σ: 14,9% · Mo: -% | 10 | 1 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 5 | 77,8% Me: 80% · σ: 9,6% · Mo: -% | 199 | 1 | 110 | 72,9% Me: 75% · σ: 12,9% · Mo: 78% | 299 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 196 | 91,6% Me: 95% · σ: 10,0% · Mo: 98% | 385 | 5 | 108 | 96,3% Me: 97% · σ: 3,3% · Mo: 97% | 58 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 195 | 92,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 332 | 4 | 108 | 97,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 60 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 197 | 77,7% Me: 78% · σ: 11,8% · Mo: 90% | 59 | 1 | 110 | 71,0% Me: 73% · σ: 11,8% · Mo: 75% | 345 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 66 | 58,8% Me: 61,5% · σ: 23,6% · Mo: 69% | 367 | 1 | 18 | 53,4% Me: 52,5% · σ: 22,1% · Mo: 29% | 549 | 4 |
| język polski ustny (M) | 196 | 75,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1045 | 5 | 110 | 81,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 579 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 197 | 78,9% Me: 82% · σ: 15,1% · Mo: 78% | 313 | 5 | 110 | 87,3% Me: 92% · σ: 13,7% · Mo: 100% | 86 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 86 | 43,5% Me: 38% · σ: 22,8% · Mo: 32% | 516 | 5 | 64 | 67,1% Me: 70% · σ: 19,1% · Mo: 80% | 63 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ORLĄT LWOWSKICH W GLIWICACH wypada lepiej w 3, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W GLIWICACH w 10.
| Przedmiot | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ORLĄT LWOWSKICH W GLIWICACH | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W GLIWICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 46,2% | 77,8% | 31,5 pkt proc. |
| matematyka | 43,5% | 67,1% | 23,7 pkt proc. |
| historia | 64% | 84,7% | 20,7 pkt proc. |
| chemia | 39,5% | 59,4% | 19,9 pkt proc. |
| geografia | 54,1% | 70,5% | 16,4 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 31,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 12 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.