Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W GRYFICACH i TECHNIKUM EKONOMICZNE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. CZESŁAWA MIŁOSZA W GRYFICACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 110262)

LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W GRYFICACH

📍 Gryfice | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 71514)

TECHNIKUM EKONOMICZNE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. CZESŁAWA MIŁOSZA W GRYFICACH

📍 Gryfice | Zdawalność: 83,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 18 78,2% 🏆 Me: 83,5% · σ: 23,3% · Mo: 73% 1607 2 30 72,7% Me: 77,5% · σ: 24,3% · Mo: 97% 2203 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 15 71,9% 🏆 Me: 75% · σ: 19,4% · Mo: 93% 1157 1 18 65,3% Me: 78,5% · σ: 25,5% · Mo: 18% 1829 3
język angielski ustny (M) 18 89,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 565 1 30 72,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2513 6
język polski poziom podstawowy (M) 18 44,1% Me: 44% · σ: 16,5% · Mo: 30% 3462 5 30 54,1% 🏆 Me: 57% · σ: 18,4% · Mo: 62% 2158 3
język polski ustny (M) 18 75,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1016 2 30 60,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2859 5
matematyka poziom podstawowy (M) 18 55,9% Me: 54% · σ: 10,5% · Mo: 52% 1599 3 30 58,2% 🏆 Me: 60% · σ: 24,9% · Mo: 64% 1440 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W GRYFICACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 83,3%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W GRYFICACH wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM EKONOMICZNE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. CZESŁAWA MIŁOSZA W GRYFICACH w 2.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W GRYFICACH TECHNIKUM EKONOMICZNE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. CZESŁAWA MIŁOSZA W GRYFICACH Różnica
język angielski 89,6% 72,9% 16,7 pkt proc.
język polski 75,9% 60,5% 15,4 pkt proc.
język polski 44,1% 54,1% 10,0 pkt proc.
język angielski 71,9% 65,3% 6,6 pkt proc.
język angielski 78,2% 72,7% 5,4 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: geografia poziom rozszerzony (M), historia sztuki poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 16,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 18 osób w szkole A i 30 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.