Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W GRYFICACH vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZESPOLE SZKÓŁ IM. CZESŁAWA MIŁOSZA W GRYFICACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Gryfice | Zdawalność: 88,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 18 | 78,2% Me: 83,5% · σ: 23,3% · Mo: 73% | 1607 | 2 | 77 | 74,1% Me: 85% · σ: 24,1% · Mo: 98% | 2034 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 15 | 71,9% Me: 75% · σ: 19,4% · Mo: 93% | 1157 | 1 | 50 | 63,5% Me: 68,5% · σ: 26,5% · Mo: 87% | 1993 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 18 | 89,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 565 | 1 | 76 | 77,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1898 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 18 | 44,1% Me: 44% · σ: 16,5% · Mo: 30% | 3462 | 5 | 76 | 57,5% Me: 56% · σ: 14,7% · Mo: 68% | 1714 | 2 |
| język polski ustny (M) | 18 | 75,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1016 | 2 | 76 | 70,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1612 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 18 | 55,9% Me: 54% · σ: 10,5% · Mo: 52% | 1599 | 3 | 76 | 54,1% Me: 55% · σ: 18,6% · Mo: 44% | 1758 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W GRYFICACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 88,2%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W GRYFICACH wypada lepiej w 5, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZESPOLE SZKÓŁ IM. CZESŁAWA MIŁOSZA W GRYFICACH w 1.
| Przedmiot | LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W GRYFICACH | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZESPOLE SZKÓŁ IM. CZESŁAWA MIŁOSZA W GRYFICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 44,1% | 57,5% | 13,4 pkt proc. |
| język angielski | 89,6% | 77,6% | 12,0 pkt proc. |
| język angielski | 71,9% | 63,5% | 8,3 pkt proc. |
| język polski | 75,9% | 70,6% | 5,4 pkt proc. |
| język angielski | 78,2% | 74,1% | 4,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 11,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 13,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 18 osób w szkole A i 76 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.