Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH NOVUM W KOŃSKICH czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KOŃSKICH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 110127)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH NOVUM W KOŃSKICH

📍 Końskie | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 5 36,4% Me: 32% · σ: 19,3% · Mo: -% 4507 7 179 85,3% 🏆 Me: 92% · σ: 17,1% · Mo: 93% 925 1
język angielski ustny (M) 5 58% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4005 6 179 83,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1186 1
język polski poziom podstawowy (M) 5 58,2% Me: 57% · σ: 4,5% · Mo: 55% 1609 3 182 65,3% 🏆 Me: 65% · σ: 14,0% · Mo: 65% 812 2
język polski ustny (M) 5 47,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4113 7 182 71,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1518 2
matematyka poziom podstawowy (M) 5 76,8% 🏆 Me: 74% · σ: 4,5% · Mo: 74% 386 1 182 72,7% Me: 76% · σ: 20,0% · Mo: 92% 567 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH NOVUM W KOŃSKICH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,9%).

Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH NOVUM W KOŃSKICH wypada lepiej w 1, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KOŃSKICH w 4.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH NOVUM W KOŃSKICH II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KOŃSKICH Różnica
język angielski 36,4% 85,3% 48,9 pkt proc.
język angielski 58% 83,6% 25,6 pkt proc.
język polski 47,2% 71,3% 24,1 pkt proc.
język polski 58,2% 65,3% 7,1 pkt proc.
matematyka 76,8% 72,7% 4,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 48,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 179 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.