Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 5 W SIEDLCACH vs TECHNIKUM NR 6 W SIEDLCACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 6 | 25,2% Me: 25,5% · σ: 7,1% · Mo: 23% | 1520 | 6 | 7 | 16,6% Me: 12% · σ: 10,7% · Mo: 12% | 2088 | 8 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 6 | 37,8% Me: 32,5% · σ: 17,0% · Mo: -% | 1168 | 5 | 40 | 29,1% Me: 23% · σ: 18,2% · Mo: 17% | 1826 | 9 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 62 | 71,1% Me: 81% · σ: 23,8% · Mo: 95% | 2368 | 8 | 111 | 59,3% Me: 60% · σ: 26,9% · Mo: 72% | 3573 | 13 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 54 | 55,4% Me: 58% · σ: 27,5% · Mo: 33% | 2851 | 9 | 59 | 50,4% Me: 48% · σ: 26,9% · Mo: 63% | 3306 | 11 |
| język angielski ustny (M) | 62 | 76,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1992 | 9 | 111 | 64,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3578 | 14 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 65 | 54,5% Me: 55% · σ: 16,0% · Mo: 47% | 2094 | 8 | 113 | 52,2% Me: 55% · σ: 15,2% · Mo: 55% | 2420 | 11 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 10 | 36,3% Me: 40% · σ: 29,9% · Mo: 3% | 1280 | 7 | 13 | 35,8% Me: 40% · σ: 21,4% · Mo: 0% | 1300 | 8 |
| język polski ustny (M) | 65 | 53,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3692 | 15 | 113 | 44,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4272 | 20 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 65 | 51,0% Me: 50% · σ: 22,5% · Mo: 34% | 2053 | 7 | 113 | 43,5% Me: 40% · σ: 19,4% · Mo: 34% | 2815 | 9 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 16 | 23,9% Me: 12% · σ: 28,3% · Mo: 2% | 1205 | 5 | 38 | 8,1% Me: 4% · σ: 12,5% · Mo: 4% | 2091 | 9 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 5 W SIEDLCACH ma wyższą zdawalność ogólną (86,2% vs 78,8%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 5 W SIEDLCACH wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 6 W SIEDLCACH w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 5 W SIEDLCACH | TECHNIKUM NR 6 W SIEDLCACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 23,9% | 8,1% | 15,8 pkt proc. |
| język angielski | 76,9% | 64,1% | 12,8 pkt proc. |
| język angielski | 71,1% | 59,3% | 11,8 pkt proc. |
| język polski | 53,0% | 44,2% | 8,8 pkt proc. |
| geografia | 37,8% | 29,1% | 8,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 16 osób w szkole A i 38 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.