Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OSTROWI MAZOWIECKIEJ i TECHNIKUM NR 2 IM. POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 109949)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OSTROWI MAZOWIECKIEJ

📍 Ostrów Mazowiecka | Zdawalność: 98,2%

SZKOŁA B (RSPO: 114329)

TECHNIKUM NR 2 IM. POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ

📍 Ostrów Mazowiecka | Zdawalność: 74,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 68 41,9% 🏆 Me: 40% · σ: 17,9% · Mo: 43% 953 1 37 20,7% Me: 17% · σ: 10,1% · Mo: 12% 2617 4
język angielski poziom podstawowy (M) 223 87,3% 🏆 Me: 92% · σ: 14,3% · Mo: 97% 764 1 84 58,6% Me: 58,5% · σ: 27,1% · Mo: 50% 3625 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 199 74,3% 🏆 Me: 82% · σ: 20,8% · Mo: 85% 947 1 55 47,9% Me: 45% · σ: 28,6% · Mo: 23% 3502 4
język angielski ustny (M) 223 92,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 336 1 83 70,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2757 3
język polski poziom podstawowy (M) 223 69,7% 🏆 Me: 68% · σ: 13,6% · Mo: 60% 451 1 84 47,5% Me: 48% · σ: 18,1% · Mo: 43% 3039 5
język polski ustny (M) 223 69,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1742 1 84 54,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3504 5
matematyka poziom podstawowy (M) 223 66,8% 🏆 Me: 68% · σ: 22,4% · Mo: 68% 894 1 84 41,4% Me: 34% · σ: 20,7% · Mo: 34% 3033 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 88 36,7% 🏆 Me: 39% · σ: 26,3% · Mo: 0% 735 1 22 16,8% Me: 5% · σ: 26,8% · Mo: 0% 1561 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OSTROWI MAZOWIECKIEJ ma wyższą zdawalność ogólną (98,2% vs 74,7%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OSTROWI MAZOWIECKIEJ wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 2 IM. POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ w 0.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OSTROWI MAZOWIECKIEJ TECHNIKUM NR 2 IM. POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ Różnica
język angielski 87,3% 58,6% 28,7 pkt proc.
język angielski 74,3% 47,9% 26,4 pkt proc.
matematyka 66,8% 41,4% 25,4 pkt proc.
język polski 69,7% 47,5% 22,2 pkt proc.
język angielski 92,3% 70,9% 21,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 23,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 223 osób w szkole A i 84 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.