Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. JANA DŁUGOSZA czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM M. KOPERNIKA? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Włocławek | Zdawalność: 98,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 27 | 35,8% Me: 33% · σ: 14,6% · Mo: 25% | 995 | 3 | 72 | 30,6% Me: 27% · σ: 18,2% · Mo: 13% | 1230 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 10 | 21,3% Me: 17,5% · σ: 17,7% · Mo: 23% | 990 | 6 | 17 | 30,7% Me: 25% · σ: 22,0% · Mo: 12% | 751 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 25 | 41,4% Me: 37% · σ: 21,7% · Mo: 13% | 967 | 3 | 62 | 40,0% Me: 37% · σ: 20,0% · Mo: 48% | 1037 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 7 | 38,6% Me: 32% · σ: 23,4% · Mo: -% | 859 | 4 | 17 | 44,6% Me: 45% · σ: 22,4% · Mo: 62% | 691 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 99 | 84,1% Me: 90% · σ: 16,9% · Mo: 97% | 1044 | 3 | 174 | 76,2% Me: 83% · σ: 21,2% · Mo: 95% | 1815 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 72 | 73,4% Me: 80% · σ: 22,2% · Mo: 93% | 1013 | 5 | 125 | 67,6% Me: 72% · σ: 23,7% · Mo: 90% | 1579 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 99 | 86,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 876 | 5 | 174 | 81,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1438 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 99 | 66,6% Me: 68% · σ: 13,3% · Mo: 68% | 693 | 3 | 175 | 65,5% Me: 67% · σ: 14,1% · Mo: 72% | 800 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 32 | 52,2% Me: 57% · σ: 28,4% · Mo: 3% | 596 | 3 | 81 | 32,4% Me: 32,5% · σ: 25,1% · Mo: 3% | 1445 | 4 |
| język polski ustny (M) | 99 | 80,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 608 | 2 | 175 | 77,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 913 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 99 | 66,7% Me: 68% · σ: 22,1% · Mo: 64% | 898 | 5 | 175 | 61,1% Me: 62% · σ: 17,3% · Mo: 58% | 1210 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 27 | 50,7% Me: 48% · σ: 25,0% · Mo: 48% | 314 | 1 | 31 | 20,3% Me: 18% · σ: 20,2% · Mo: 0% | 1369 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. JANA DŁUGOSZA ma wyższą zdawalność ogólną (98,0% vs 97,7%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. JANA DŁUGOSZA wypada lepiej w 10, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM M. KOPERNIKA w 2.
| Przedmiot | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. JANA DŁUGOSZA | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM M. KOPERNIKA | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 50,7% | 20,3% | 30,4 pkt proc. |
| język polski | 52,2% | 32,4% | 19,9 pkt proc. |
| chemia | 21,3% | 30,7% | 9,4 pkt proc. |
| język angielski | 84,1% | 76,2% | 8,0 pkt proc. |
| historia | 38,6% | 44,6% | 6,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 27 osób w szkole A i 31 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.