Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W DZIERŻONIOWIE czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W DZIERŻONIOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Dzierżoniów | Zdawalność: 96,7%
📍 Dzierżoniów | Zdawalność: 95,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 47 | 35,9% Me: 35% · σ: 13,8% · Mo: 22% | 992 | 2 | 52 | 46,7% Me: 45% · σ: 21,0% · Mo: 35% | 595 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 16 | 26,4% Me: 20,5% · σ: 16,4% · Mo: 17% | 856 | 2 | 26 | 41,9% Me: 37,5% · σ: 24,7% · Mo: 13% | 456 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 38 | 41,8% Me: 32,5% · σ: 26,9% · Mo: 8% | 409 | 1 | 6 | 26,8% Me: 25% · σ: 7,7% · Mo: 25% | 630 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 42 | 38,3% Me: 38,5% · σ: 15,7% · Mo: 40% | 1144 | 1 | 16 | 31,8% Me: 26% · σ: 17,7% · Mo: 8% | 1597 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 6 | 35% Me: 27% · σ: 26,3% · Mo: -% | 942 | 2 | 15 | 38,8% Me: 42% · σ: 19,7% · Mo: 42% | 854 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 207 | 84,8% Me: 90% · σ: 15,6% · Mo: 97% | 963 | 1 | 130 | 80,8% Me: 90% · σ: 22,7% · Mo: 100% | 1362 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 175 | 73,0% Me: 80% · σ: 19,3% · Mo: 90% | 1060 | 2 | 99 | 75,6% Me: 85% · σ: 22,3% · Mo: 95% | 824 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 207 | 90,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 450 | 1 | 130 | 88,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 651 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 209 | 53,4% Me: 52% · σ: 13,4% · Mo: 50% | 2261 | 2 | 130 | 61,7% Me: 59% · σ: 17,8% · Mo: 47% | 1204 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 77 | 32,0% Me: 31% · σ: 22,6% · Mo: 0% | 1457 | 2 | 33 | 36,4% Me: 26% · σ: 28,4% · Mo: 0% | 1272 | 1 |
| język polski ustny (M) | 209 | 86,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 218 | 2 | 130 | 96,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 11 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 209 | 65,3% Me: 66% · σ: 21,9% · Mo: 56% | 987 | 1 | 130 | 63,6% Me: 68% · σ: 23,1% · Mo: 68% | 1086 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 97 | 32,6% Me: 30% · σ: 27,6% · Mo: 0% | 882 | 1 | 48 | 29,4% Me: 22% · σ: 24,3% · Mo: 2% | 995 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 24 | 36,8% Me: 30% · σ: 19,7% · Mo: 30% | 620 | 2 | 17 | 45,1% Me: 48% · σ: 20,8% · Mo: -% | 458 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W DZIERŻONIOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (96,7% vs 95,4%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W DZIERŻONIOWIE wypada lepiej w 6, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W DZIERŻONIOWIE w 8.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W DZIERŻONIOWIE | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO W DZIERŻONIOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 26,4% | 41,9% | 15,4 pkt proc. |
| fizyka | 41,8% | 26,8% | 15,0 pkt proc. |
| biologia | 35,9% | 46,7% | 10,8 pkt proc. |
| język polski | 86,5% | 96,9% | 10,3 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 36,8% | 45,1% | 8,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 15,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 16 osób w szkole A i 26 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.