Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W DZIERŻONIOWIE vs TECHNIKUM NR 2 W DZIERŻONIOWIE - ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. PROF. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W DZIERŻONIOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Dzierżoniów | Zdawalność: 96,7%
📍 Dzierżoniów | Zdawalność: 63,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 47 | 35,9% Me: 35% · σ: 13,8% · Mo: 22% | 992 | 2 | 5 | 15% Me: 15% · σ: 1,3% · Mo: 15% | 2192 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 207 | 84,8% Me: 90% · σ: 15,6% · Mo: 97% | 963 | 1 | 11 | 39,5% Me: 33% · σ: 16,3% · Mo: 47% | 4457 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 175 | 73,0% Me: 80% · σ: 19,3% · Mo: 90% | 1060 | 2 | 9 | 15,7% Me: 13% · σ: 7,6% · Mo: 13% | 4201 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 207 | 90,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 450 | 1 | 11 | 57,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4046 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 209 | 53,4% Me: 52% · σ: 13,4% · Mo: 50% | 2261 | 2 | 11 | 31,9% Me: 35% · σ: 12,5% · Mo: 35% | 4256 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 77 | 32,0% Me: 31% · σ: 22,6% · Mo: 0% | 1457 | 2 | 8 | 5,8% Me: 0% · σ: 13,0% · Mo: 0% | 2227 | 3 |
| język polski ustny (M) | 209 | 86,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 218 | 2 | 11 | 69,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1730 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 209 | 65,3% Me: 66% · σ: 21,9% · Mo: 56% | 987 | 1 | 11 | 33,5% Me: 34% · σ: 12,2% · Mo: 22% | 3706 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W DZIERŻONIOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (96,7% vs 63,6%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W DZIERŻONIOWIE wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 2 W DZIERŻONIOWIE - ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. PROF. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W DZIERŻONIOWIE w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W DZIERŻONIOWIE | TECHNIKUM NR 2 W DZIERŻONIOWIE - ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. PROF. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W DZIERŻONIOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 73,0% | 15,7% | 57,3 pkt proc. |
| język angielski | 84,8% | 39,5% | 45,3 pkt proc. |
| język angielski | 90,9% | 57,3% | 33,6 pkt proc. |
| matematyka | 65,3% | 33,5% | 31,8 pkt proc. |
| język polski | 32,0% | 5,8% | 26,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 33,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 57,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 175 osób w szkole A i 9 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.