Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W DZIERŻONIOWIE i TECHNIKUM NR 1 W DZIERŻONIOWIE - ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. PROF. WILHELMA ROTKIEWICZA W DZIERŻONIOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Dzierżoniów | Zdawalność: 96,7%
📍 Dzierżoniów | Zdawalność: 81,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 207 | 84,8% Me: 90% · σ: 15,6% · Mo: 97% | 963 | 1 | 44 | 68,9% Me: 76% · σ: 24,4% · Mo: 92% | 2613 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 175 | 73,0% Me: 80% · σ: 19,3% · Mo: 90% | 1060 | 2 | 35 | 57,3% Me: 67% · σ: 27,7% · Mo: 37% | 2670 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 207 | 90,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 450 | 1 | 43 | 80,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1491 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 209 | 53,4% Me: 52% · σ: 13,4% · Mo: 50% | 2261 | 2 | 44 | 47,5% Me: 50% · σ: 17,3% · Mo: 50% | 3033 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 77 | 32,0% Me: 31% · σ: 22,6% · Mo: 0% | 1457 | 2 | 5 | 3% Me: 3% · σ: 2,7% · Mo: 0% | 2278 | 6 |
| język polski ustny (M) | 209 | 86,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 218 | 2 | 43 | 83,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 405 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 209 | 65,3% Me: 66% · σ: 21,9% · Mo: 56% | 987 | 1 | 44 | 46,1% Me: 42% · σ: 21,1% · Mo: 36% | 2528 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 97 | 32,6% Me: 30% · σ: 27,6% · Mo: 0% | 882 | 1 | 12 | 12,5% Me: 7% · σ: 13,7% · Mo: 0% | 1831 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W DZIERŻONIOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (96,7% vs 81,4%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W DZIERŻONIOWIE wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 1 W DZIERŻONIOWIE - ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. PROF. WILHELMA ROTKIEWICZA W DZIERŻONIOWIE w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W DZIERŻONIOWIE | TECHNIKUM NR 1 W DZIERŻONIOWIE - ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. PROF. WILHELMA ROTKIEWICZA W DZIERŻONIOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 32,0% | 3% | 29,0 pkt proc. |
| matematyka | 32,6% | 12,5% | 20,1 pkt proc. |
| matematyka | 65,3% | 46,1% | 19,1 pkt proc. |
| język angielski | 84,8% | 68,9% | 15,9 pkt proc. |
| język angielski | 73,0% | 57,3% | 15,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 15,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 29,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 77 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.