Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W DZIERŻONIOWIE vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W DZIERŻONIOWIE - ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. PROF. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W DZIERŻONIOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 109286)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W DZIERŻONIOWIE

📍 Dzierżoniów | Zdawalność: 96,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 207 84,8% 🏆 Me: 90% · σ: 15,6% · Mo: 97% 963 1 15 47,7% Me: 35% · σ: 30,0% · Mo: 10% 4238 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 175 73,0% 🏆 Me: 80% · σ: 19,3% · Mo: 90% 1060 2 6 36,8% Me: 43,5% · σ: 16,4% · Mo: 52% 3993 5
język angielski ustny (M) 207 90,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 450 1 14 64% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3582 5
język polski poziom podstawowy (M) 209 53,4% 🏆 Me: 52% · σ: 13,4% · Mo: 50% 2261 2 15 26,9% Me: 32% · σ: 15,4% · Mo: 8% 4428 6
język polski poziom rozszerzony (M) 77 32,0% 🏆 Me: 31% · σ: 22,6% · Mo: 0% 1457 2 6 4,3% Me: 0% · σ: 9,7% · Mo: 0% 2255 4
język polski ustny (M) 209 86,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 218 2 14 55,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3445 6
matematyka poziom podstawowy (M) 209 65,3% 🏆 Me: 66% · σ: 21,9% · Mo: 56% 987 1 15 14,3% Me: 12% · σ: 7,6% · Mo: 12% 4576 6
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 24 36,8% 🏆 Me: 30% · σ: 19,7% · Mo: 30% 620 2 6 5,3% Me: 5% · σ: 3,6% · Mo: 4% 1021 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W DZIERŻONIOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (96,7% vs 21,4%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W DZIERŻONIOWIE wypada lepiej w 8, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W DZIERŻONIOWIE - ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. PROF. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W DZIERŻONIOWIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W DZIERŻONIOWIE II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W DZIERŻONIOWIE - ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. PROF. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W DZIERŻONIOWIE Różnica
matematyka 65,3% 14,3% 51,0 pkt proc.
język angielski 84,8% 47,7% 37,1 pkt proc.
język angielski 73,0% 36,8% 36,1 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 36,8% 5,3% 31,4 pkt proc.
język polski 86,5% 55,4% 31,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 75,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 51,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 209 osób w szkole A i 15 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.