Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TOMASZA ZANA i SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO-LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Pruszków | Zdawalność: 94,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 34 | 45,0% Me: 45% · σ: 17,9% · Mo: 57% | 653 | 3 | 27 | 25,9% Me: 25% · σ: 9,2% · Mo: 30% | 1477 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 43 | 70,4% Me: 73% · σ: 14,6% · Mo: 63% | 107 | 2 | 46 | 30,8% Me: 26% · σ: 17,9% · Mo: 23% | 1682 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 115 | 94,2% Me: 97% · σ: 8,2% · Mo: 97% | 194 | 2 | 127 | 78,9% Me: 88% · σ: 20,7% · Mo: 97% | 1534 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 113 | 84,4% Me: 88% · σ: 13,2% · Mo: 95% | 272 | 3 | 121 | 60,7% Me: 63% · σ: 23,5% · Mo: 32% | 2292 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 115 | 91,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 412 | 3 | 127 | 78,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1801 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 119 | 75,9% Me: 77% · σ: 12,2% · Mo: 73% | 104 | 1 | 127 | 58,5% Me: 60% · σ: 12,5% · Mo: 60% | 1581 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 33 | 79,8% Me: 83% · σ: 15,3% · Mo: 100% | 27 | 1 | 12 | 35,6% Me: 41,5% · σ: 20,1% · Mo: 49% | 1308 | 3 |
| język polski ustny (M) | 119 | 69,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1773 | 3 | 127 | 63,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2480 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 119 | 78,5% Me: 82% · σ: 16,3% · Mo: 98% | 323 | 3 | 127 | 60,4% Me: 58% · σ: 20,3% · Mo: 66% | 1253 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 31 | 58,4% Me: 64% · σ: 23,7% · Mo: 66% | 165 | 3 | 10 | 33,2% Me: 29% · σ: 21,7% · Mo: 18% | 857 | 4 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 7 | 49,4% Me: 40% · σ: 22,9% · Mo: -% | 380 | 3 | 9 | 36,4% Me: 30% · σ: 18,4% · Mo: -% | 628 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TOMASZA ZANA ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 94,5%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TOMASZA ZANA wypada lepiej w 11, a SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO-LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TOMASZA ZANA | SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO-LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 79,8% | 35,6% | 44,2 pkt proc. |
| geografia | 70,4% | 30,8% | 39,5 pkt proc. |
| matematyka | 58,4% | 33,2% | 25,2 pkt proc. |
| język angielski | 84,4% | 60,7% | 23,8 pkt proc. |
| biologia | 45,0% | 25,9% | 19,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 44,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 33 osób w szkole A i 12 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.