Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM ELEKTRYCZNE W BIAŁYMSTOKU ZESPOŁU SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH IM. PROF. JANUSZA GROSZKOWSKIEGO W BIAŁYMSTOKU i TECHNIKUM NR 4 W BIAŁYMSTOKU ZESPOŁU SZKÓŁ ROLNICZYCH W BIAŁYMSTOKU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA B (RSPO: 70906)

TECHNIKUM NR 4 W BIAŁYMSTOKU ZESPOŁU SZKÓŁ ROLNICZYCH W BIAŁYMSTOKU

📍 Białystok | Zdawalność: 59,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 6 47,3% 🏆 Me: 46% · σ: 14,9% · Mo: -% 566 7 41 24,1% Me: 23% · σ: 13,9% · Mo: 10% 1592 19
geografia poziom rozszerzony (M) 20 43,0% 🏆 Me: 37,5% · σ: 22,6% · Mo: 73% 895 7 26 27,4% Me: 22,5% · σ: 18,3% · Mo: 15% 2000 15
informatyka poziom rozszerzony (M) 26 43,8% 🏆 Me: 47% · σ: 19,2% · Mo: 54% 199 6 12 13,2% Me: 9% · σ: 12,3% · Mo: 2% 552 13
język angielski poziom podstawowy (M) 248 87,0% 🏆 Me: 92% · σ: 13,2% · Mo: 92% 788 12 119 58,3% Me: 61% · σ: 29,6% · Mo: 97% 3651 36
język angielski poziom rozszerzony (M) 211 76,8% 🏆 Me: 82% · σ: 17,9% · Mo: 92% 733 10 72 54,7% Me: 57% · σ: 27,9% · Mo: 18% 2920 33
język angielski ustny (M) 248 86,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 921 11 119 67,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3151 32
język polski poziom podstawowy (M) 250 53,5% 🏆 Me: 53% · σ: 14,1% · Mo: 57% 2246 23 129 43,1% Me: 40% · σ: 17,5% · Mo: 32% 3565 36
język polski poziom rozszerzony (M) 6 14,3% Me: 3% · σ: 17,1% · Mo: 3% 2031 22 18 19,9% 🏆 Me: 3% · σ: 24,1% · Mo: 0% 1884 21
język polski ustny (M) 250 70,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1649 17 129 63,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2444 28
matematyka poziom podstawowy (M) 250 80,5% 🏆 Me: 84% · σ: 14,3% · Mo: 92% 257 6 129 39,3% Me: 36% · σ: 21,4% · Mo: 24% 3245 32
matematyka poziom rozszerzony (M) 207 32,0% 🏆 Me: 28% · σ: 22,1% · Mo: 2% 894 12 16 10,5% Me: 3% · σ: 16,4% · Mo: 0% 1950 24
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) 6 39% 🏆 Me: 32% · σ: 17,1% · Mo: 32% 12 1 11 17,4% Me: 15% · σ: 11,8% · Mo: 8% 156 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM ELEKTRYCZNE W BIAŁYMSTOKU ZESPOŁU SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH IM. PROF. JANUSZA GROSZKOWSKIEGO W BIAŁYMSTOKU ma wyższą zdawalność ogólną (98,4% vs 59,7%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ELEKTRYCZNE W BIAŁYMSTOKU ZESPOŁU SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH IM. PROF. JANUSZA GROSZKOWSKIEGO W BIAŁYMSTOKU wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 4 W BIAŁYMSTOKU ZESPOŁU SZKÓŁ ROLNICZYCH W BIAŁYMSTOKU w 1.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM ELEKTRYCZNE W BIAŁYMSTOKU ZESPOŁU SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH IM. PROF. JANUSZA GROSZKOWSKIEGO W BIAŁYMSTOKU TECHNIKUM NR 4 W BIAŁYMSTOKU ZESPOŁU SZKÓŁ ROLNICZYCH W BIAŁYMSTOKU Różnica
matematyka 80,5% 39,3% 41,2 pkt proc.
informatyka 43,8% 13,2% 30,6 pkt proc.
język angielski 87,0% 58,3% 28,7 pkt proc.
biologia 47,3% 24,1% 23,2 pkt proc.
język angielski 76,8% 54,7% 22,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 38,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 41,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 250 osób w szkole A i 129 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.