Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 1 W GARWOLINIE czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W GARWOLINIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Garwolin | Zdawalność: 99,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 5 | 23,8% Me: 17% · σ: 17,2% · Mo: 17% | 1616 | 6 | 74 | 51,4% Me: 52% · σ: 17,9% · Mo: 37% | 436 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 33 | 38,8% Me: 33% · σ: 18,9% · Mo: 30% | 1112 | 3 | 59 | 51,1% Me: 52% · σ: 16,9% · Mo: 30% | 572 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 124 | 69,0% Me: 77,5% · σ: 24,0% · Mo: 95% | 2595 | 6 | 241 | 89,3% Me: 93% · σ: 12,3% · Mo: 98% | 581 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 83 | 59,4% Me: 57% · σ: 23,7% · Mo: 37% | 2420 | 6 | 220 | 78,1% Me: 85% · σ: 19,0% · Mo: 93% | 652 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 124 | 72,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2630 | 5 | 241 | 92,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 309 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 125 | 53,0% Me: 53% · σ: 14,3% · Mo: 47% | 2317 | 5 | 245 | 66,9% Me: 67% · σ: 13,7% · Mo: 60% | 667 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 6 | 67,2% Me: 63% · σ: 8,3% · Mo: 63% | 178 | 1 | 79 | 53,8% Me: 57% · σ: 22,2% · Mo: 66% | 536 | 3 |
| język polski ustny (M) | 125 | 52,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3752 | 5 | 245 | 80,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 605 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 125 | 52,4% Me: 54% · σ: 21,0% · Mo: 54% | 1907 | 5 | 245 | 78,0% Me: 82% · σ: 17,3% · Mo: 100% | 345 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 36 | 18,2% Me: 10% · σ: 20,0% · Mo: 4% | 1474 | 3 | 106 | 45,8% Me: 47% · σ: 22,7% · Mo: 30% | 444 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W GARWOLINIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 84,8%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W GARWOLINIE wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W GARWOLINIE w 9.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 W GARWOLINIE | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W GARWOLINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 52,5% | 80,6% | 28,2 pkt proc. |
| matematyka | 18,2% | 45,8% | 27,7 pkt proc. |
| biologia | 23,8% | 51,4% | 27,6 pkt proc. |
| matematyka | 52,4% | 78,0% | 25,6 pkt proc. |
| język angielski | 72,0% | 92,7% | 20,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 14,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 28,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 125 osób w szkole A i 245 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.