Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 4 vs TECHNIKUM NR 2. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 12 | 43,2% Me: 41% · σ: 13,2% · Mo: 40% | 885 | 2 | 7 | 42,6% Me: 45% · σ: 17,8% · Mo: 20% | 913 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 153 | 80,7% Me: 90% · σ: 20,8% · Mo: 95% | 1368 | 4 | 15 | 76,2% Me: 83% · σ: 20,1% · Mo: 77% | 1810 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 133 | 66,6% Me: 75% · σ: 24,9% · Mo: 93% | 1684 | 4 | 11 | 59,8% Me: 55% · σ: 17,1% · Mo: -% | 2386 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 152 | 80,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1518 | 3 | 15 | 71,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2689 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 152 | 53,8% Me: 55% · σ: 16,8% · Mo: 58% | 2198 | 5 | 15 | 45,4% Me: 50% · σ: 16,3% · Mo: 28% | 3320 | 9 |
| język polski ustny (M) | 152 | 60,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2834 | 8 | 15 | 63,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2521 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 152 | 63,2% Me: 66% · σ: 24,7% · Mo: 90% | 1105 | 3 | 15 | 40,5% Me: 38% · σ: 11,9% · Mo: 34% | 3122 | 9 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 4 ma wyższą zdawalność ogólną (88,8% vs 80%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 2 w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 4 | TECHNIKUM NR 2 | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 63,2% | 40,5% | 22,6 pkt proc. |
| język angielski | 80,5% | 71,5% | 9,0 pkt proc. |
| język polski | 53,8% | 45,4% | 8,4 pkt proc. |
| język angielski | 66,6% | 59,8% | 6,8 pkt proc. |
| język angielski | 80,7% | 76,2% | 4,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 8,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 152 osób w szkole A i 15 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.