Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 4 vs TECHNIKUM NR 1. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 12 | 43,2% Me: 41% · σ: 13,2% · Mo: 40% | 885 | 2 | 25 | 33,1% Me: 32% · σ: 14,5% · Mo: 20% | 1485 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 153 | 80,7% Me: 90% · σ: 20,8% · Mo: 95% | 1368 | 4 | 103 | 77,9% Me: 85% · σ: 20,9% · Mo: 95% | 1634 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 133 | 66,6% Me: 75% · σ: 24,9% · Mo: 93% | 1684 | 4 | 80 | 63,7% Me: 67% · σ: 24,1% · Mo: 87% | 1986 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 152 | 80,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1518 | 3 | 103 | 76,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1989 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 152 | 53,8% Me: 55% · σ: 16,8% · Mo: 58% | 2198 | 5 | 104 | 53,0% Me: 55% · σ: 13,2% · Mo: 58% | 2309 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 11 | 33,7% Me: 54% · σ: 31,2% · Mo: 0% | 1389 | 5 | 9 | 44,6% Me: 46% · σ: 24,6% · Mo: 46% | 915 | 1 |
| język polski ustny (M) | 152 | 60,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2834 | 8 | 104 | 63,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2411 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 152 | 63,2% Me: 66% · σ: 24,7% · Mo: 90% | 1105 | 3 | 104 | 55,3% Me: 53% · σ: 19,3% · Mo: 48% | 1645 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 73 | 20,5% Me: 10% · σ: 21,9% · Mo: 0% | 1358 | 3 | 17 | 14,8% Me: 14% · σ: 11,1% · Mo: 4% | 1698 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 ma wyższą zdawalność ogólną (92,3% vs 88,8%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 1 w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 4 | TECHNIKUM NR 1 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 33,7% | 44,6% | 10,8 pkt proc. |
| geografia | 43,2% | 33,1% | 10,2 pkt proc. |
| matematyka | 63,2% | 55,3% | 7,9 pkt proc. |
| matematyka | 20,5% | 14,8% | 5,7 pkt proc. |
| język angielski | 80,5% | 76,9% | 3,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 3,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 10,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 11 osób w szkole A i 9 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.