Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HARCERZY OBROŃCÓW KATOWICE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH vs TECHNIKUM NR 4 IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W KATOWICACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA B (RSPO: 28555)

TECHNIKUM NR 4 IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W KATOWICACH

📍 Katowice | Zdawalność: 92,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 49 49,9% 🏆 Me: 47% · σ: 19,8% · Mo: 47% 613 8 10 29,9% Me: 27,5% · σ: 12,8% · Mo: 25% 1761 18
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 53 64,1% Me: 65% · σ: 15,8% · Mo: 72% 405 7 8 69,4% 🏆 Me: 76,5% · σ: 19,6% · Mo: 90% 347 6
język angielski poziom podstawowy (M) 130 84,8% 🏆 Me: 90% · σ: 14,4% · Mo: 97% 968 14 124 82,9% Me: 88% · σ: 15,6% · Mo: 97% 1158 18
język angielski poziom rozszerzony (M) 64 61,5% Me: 65% · σ: 21,0% · Mo: 70% 2203 26 69 75,7% 🏆 Me: 75% · σ: 16,8% · Mo: 90% 808 14
język angielski ustny (M) 130 86,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 863 16 124 84,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1114 19
język angielski ustny poziom dwujęzyczny (M) 9 97,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 17 2 8 90,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 65 3
język polski poziom podstawowy (M) 133 58,4% 🏆 Me: 58% · σ: 13,5% · Mo: 62% 1590 19 125 56,4% Me: 58% · σ: 16,3% · Mo: 62% 1873 21
język polski ustny (M) 133 56,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3335 34 125 52,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3781 39
matematyka poziom podstawowy (M) 133 53,8% Me: 52% · σ: 18,7% · Mo: 46% 1781 20 125 59,4% 🏆 Me: 58% · σ: 18,3% · Mo: 48% 1332 14
matematyka poziom rozszerzony (M) 17 16,4% 🏆 Me: 10% · σ: 19,7% · Mo: 2% 1599 18 44 10,1% Me: 6% · σ: 11,5% · Mo: 0% 1979 23

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HARCERZY OBROŃCÓW KATOWICE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH ma wyższą zdawalność ogólną (97,0% vs 92,8%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HARCERZY OBROŃCÓW KATOWICE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 4 IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W KATOWICACH w 3.

Największe różnice

Przedmiot VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HARCERZY OBROŃCÓW KATOWICE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH TECHNIKUM NR 4 IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W KATOWICACH Różnica
geografia 49,9% 29,9% 20,0 pkt proc.
język angielski 61,5% 75,7% 14,2 pkt proc.
język angielski 97,1% 90,9% 6,2 pkt proc.
matematyka 16,4% 10,1% 6,2 pkt proc.
matematyka 53,8% 59,4% 5,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 20,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 49 osób w szkole A i 10 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.