Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W WADOWICACH - TECHNIKUM NR 2 IM. KS. PROF. J. TISCHNERA czy CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 2 W WADOWICACH - TECHNIKUM NR 1 IM.KS.STANISŁAWA STASZICA W WADOWICACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Wadowice | Zdawalność: 86,8%
📍 Wadowice | Zdawalność: 97,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 18 | 27,5% Me: 28% · σ: 10,3% · Mo: 25% | 1984 | 3 | 8 | 27,1% Me: 23,5% · σ: 10,3% · Mo: 17% | 2032 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 121 | 72,5% Me: 80% · σ: 21,7% · Mo: 88% | 2223 | 5 | 88 | 81,0% Me: 88% · σ: 18,6% · Mo: 95% | 1333 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 87 | 57,8% Me: 57% · σ: 25,4% · Mo: 40% | 2607 | 4 | 67 | 70,1% Me: 75% · σ: 22,0% · Mo: 93% | 1325 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 121 | 75,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2131 | 5 | 87 | 79,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1696 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 121 | 65,1% Me: 67% · σ: 12,7% · Mo: 72% | 834 | 3 | 88 | 60,0% Me: 60% · σ: 12,5% · Mo: 55% | 1377 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 14 | 31,2% Me: 28,5% · σ: 28,5% · Mo: 0% | 1488 | 4 | 5 | 27,2% Me: 31% · σ: 12,3% · Mo: 31% | 1647 | 5 |
| język polski ustny (M) | 121 | 73,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1305 | 3 | 87 | 66,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2094 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 121 | 51,2% Me: 50% · σ: 23,3% · Mo: 52% | 2033 | 6 | 88 | 66,0% Me: 66% · σ: 18,2% · Mo: 60% | 944 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 24 | 21,7% Me: 14% · σ: 21,9% · Mo: 2% | 1297 | 2 | 33 | 20,3% Me: 12% · σ: 22,5% · Mo: 0% | 1368 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 2 W WADOWICACH - TECHNIKUM NR 1 IM.KS.STANISŁAWA STASZICA W WADOWICACH ma wyższą zdawalność ogólną (97,7% vs 86,8%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W WADOWICACH - TECHNIKUM NR 2 IM. KS. PROF. J. TISCHNERA wypada lepiej w 5, a CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 2 W WADOWICACH - TECHNIKUM NR 1 IM.KS.STANISŁAWA STASZICA W WADOWICACH w 4.
| Przedmiot | CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W WADOWICACH - TECHNIKUM NR 2 IM. KS. PROF. J. TISCHNERA | CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 2 W WADOWICACH - TECHNIKUM NR 1 IM.KS.STANISŁAWA STASZICA W WADOWICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 51,2% | 66,0% | 14,8 pkt proc. |
| język angielski | 57,8% | 70,1% | 12,4 pkt proc. |
| język angielski | 72,5% | 81,0% | 8,5 pkt proc. |
| język polski | 73,2% | 66,5% | 6,7 pkt proc. |
| język polski | 65,1% | 60,0% | 5,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 10,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 14,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 121 osób w szkole A i 88 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.