Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W OLKUSZU i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO W OLKUSZU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Olkusz | Zdawalność: 98,9%
📍 Olkusz | Zdawalność: 99,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 89 | 44,5% Me: 43% · σ: 20,4% · Mo: 60% | 672 | 2 | 78 | 53,9% Me: 57% · σ: 18,7% · Mo: 73% | 348 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 45 | 43,5% Me: 43% · σ: 23,7% · Mo: 40% | 419 | 1 | 53 | 38,5% Me: 32,5% · σ: 23,9% · Mo: 10% | 554 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 22 | 39,9% Me: 36% · σ: 26,1% · Mo: 8% | 432 | 2 | 23 | 49,4% Me: 48% · σ: 23,2% · Mo: 33% | 283 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 42 | 45,5% Me: 47,5% · σ: 17,0% · Mo: 20% | 779 | 3 | 10 | 51,8% Me: 53,5% · σ: 18,3% · Mo: 57% | 547 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 18 | 59,8% Me: 58% · σ: 24,4% · Mo: 32% | 280 | 1 | 22 | 57,2% Me: 54,5% · σ: 22,2% · Mo: 83% | 341 | 2 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 9 | 41,1% Me: 34% · σ: 24,6% · Mo: -% | 235 | 1 | 7 | 32,3% Me: 36% · σ: 16,6% · Mo: 36% | 365 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 266 | 87,3% Me: 93% · σ: 15,5% · Mo: 97% | 769 | 2 | 195 | 90,4% Me: 95% · σ: 12,2% · Mo: 97% | 493 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 231 | 75,4% Me: 82% · σ: 20,4% · Mo: 87% | 836 | 2 | 166 | 79,5% Me: 83% · σ: 16,8% · Mo: 88% | 543 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 266 | 80,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1567 | 2 | 194 | 83,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1145 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 269 | 63,0% Me: 63% · σ: 14,1% · Mo: 55% | 1066 | 2 | 198 | 64,8% Me: 65% · σ: 14,5% · Mo: 58% | 865 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 88 | 60,2% Me: 66% · σ: 26,4% · Mo: 66% | 327 | 1 | 48 | 48,2% Me: 54% · σ: 20,3% · Mo: 57% | 764 | 2 |
| język polski ustny (M) | 269 | 72,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1357 | 2 | 197 | 77,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 825 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 269 | 71,7% Me: 74% · σ: 19,7% · Mo: 100% | 620 | 2 | 198 | 76,2% Me: 82% · σ: 19,8% · Mo: 94% | 407 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 124 | 42,3% Me: 40% · σ: 27,0% · Mo: 36% | 558 | 2 | 108 | 47,0% Me: 46% · σ: 25,0% · Mo: 46% | 416 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 5 | 73,2% Me: 76% · σ: 16,1% · Mo: -% | 72 | 1 | 25 | 59,1% Me: 60% · σ: 24,6% · Mo: 74% | 235 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO W OLKUSZU ma wyższą zdawalność ogólną (99,0% vs 98,9%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W OLKUSZU wypada lepiej w 5, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO W OLKUSZU w 10.
| Przedmiot | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W OLKUSZU | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO W OLKUSZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 73,2% | 59,1% | 14,1 pkt proc. |
| język polski | 60,2% | 48,2% | 12,0 pkt proc. |
| fizyka | 39,9% | 49,4% | 9,5 pkt proc. |
| biologia | 44,5% | 53,9% | 9,4 pkt proc. |
| informatyka | 41,1% | 32,3% | 8,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 14,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 25 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.