Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 2 czy TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.T.KOSCIUSZKI W KRASNYMSTAWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Krasnystaw | Zdawalność: 36,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 8 | 23,6% Me: 23,5% · σ: 6,7% · Mo: 22% | 2387 | 3 | 5 | 17% Me: 13% · σ: 6,9% · Mo: 12% | 2833 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 54 | 65,8% Me: 67% · σ: 25,4% · Mo: 67% | 2962 | 4 | 41 | 39,4% Me: 30% · σ: 26,0% · Mo: 23% | 4459 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 33 | 39,9% Me: 30% · σ: 26,3% · Mo: 17% | 3907 | 4 | 17 | 39,7% Me: 32% · σ: 26,9% · Mo: -% | 3911 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 54 | 69,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2960 | 4 | 40 | 51,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4297 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 54 | 40,4% Me: 42% · σ: 17,8% · Mo: 48% | 3793 | 5 | 44 | 41,9% Me: 44% · σ: 17,6% · Mo: 35% | 3671 | 4 |
| język polski ustny (M) | 54 | 58,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3167 | 4 | 43 | 55,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3408 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 54 | 41,7% Me: 40% · σ: 20,3% · Mo: 36% | 3013 | 3 | 44 | 29,5% Me: 28% · σ: 16,4% · Mo: 28% | 3923 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 12 | 10,3% Me: 6% · σ: 13,5% · Mo: 0% | 1961 | 3 | 6 | 3,7% Me: 0% · σ: 7,3% · Mo: 0% | 2316 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 2 ma wyższą zdawalność ogólną (74,1% vs 36,6%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.T.KOSCIUSZKI W KRASNYMSTAWIE w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 2 | TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.T.KOSCIUSZKI W KRASNYMSTAWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 65,8% | 39,4% | 26,4 pkt proc. |
| język angielski | 69,3% | 51,4% | 17,9 pkt proc. |
| matematyka | 41,7% | 29,5% | 12,1 pkt proc. |
| matematyka | 10,3% | 3,7% | 6,7 pkt proc. |
| geografia | 23,6% | 17% | 6,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 37,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 54 osób w szkole A i 41 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.