Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. JANA DŁUGOSZA W WIELUNIU czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W WIELUNIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Wieluń | Zdawalność: 96,1%
📍 Wieluń | Zdawalność: 97,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 11 | 40% Me: 38% · σ: 9,4% · Mo: 38% | 1038 | 2 | 48 | 36,8% Me: 37,5% · σ: 15,8% · Mo: 42% | 1228 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 5 | 29,4% Me: 32% · σ: 21,3% · Mo: -% | 1049 | 3 | 15 | 36,7% Me: 30% · σ: 20,0% · Mo: 25% | 906 | 2 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 15 | 20,4% Me: 20% · σ: 12,9% · Mo: 10% | 507 | 4 | 6 | 41,7% Me: 41% · σ: 22,2% · Mo: -% | 225 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 127 | 70,1% Me: 80% · σ: 24,0% · Mo: 82% | 2487 | 4 | 257 | 85,6% Me: 93% · σ: 17,2% · Mo: 97% | 903 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 86 | 58,5% Me: 60% · σ: 24,3% · Mo: 60% | 2516 | 5 | 186 | 77,2% Me: 84% · σ: 20,1% · Mo: 95% | 706 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 127 | 68,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3032 | 5 | 257 | 83,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1181 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 128 | 55,4% Me: 55% · σ: 11,5% · Mo: 55% | 1989 | 6 | 258 | 64,9% Me: 65% · σ: 14,8% · Mo: 63% | 861 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 10 | 24% Me: 16% · σ: 27,0% · Mo: 0% | 1759 | 4 | 46 | 59,9% Me: 63% · σ: 24,1% · Mo: 63% | 341 | 1 |
| język polski ustny (M) | 128 | 53,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3637 | 7 | 258 | 72,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1344 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 128 | 58,8% Me: 56% · σ: 18,8% · Mo: 66% | 1377 | 3 | 258 | 72,4% Me: 78% · σ: 22,6% · Mo: 98% | 588 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 33 | 22,2% Me: 20% · σ: 18,0% · Mo: 2% | 1270 | 3 | 113 | 47,0% Me: 50% · σ: 27,9% · Mo: 62% | 415 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W WIELUNIU ma wyższą zdawalność ogólną (97,7% vs 96,1%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. JANA DŁUGOSZA W WIELUNIU wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W WIELUNIU w 10.
| Przedmiot | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. JANA DŁUGOSZA W WIELUNIU | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W WIELUNIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 24% | 59,9% | 35,9 pkt proc. |
| matematyka | 22,2% | 47,0% | 24,7 pkt proc. |
| informatyka | 20,4% | 41,7% | 21,3 pkt proc. |
| język polski | 53,6% | 72,8% | 19,2 pkt proc. |
| język angielski | 58,5% | 77,2% | 18,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 35,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 46 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.