Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. JANA DŁUGOSZA W WIELUNIU vs TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W WIELUNIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Wieluń | Zdawalność: 96,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 11 | 40% Me: 38% · σ: 9,4% · Mo: 38% | 1038 | 2 | 78 | 26,1% Me: 22,5% · σ: 15,4% · Mo: 13% | 2137 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 127 | 70,1% Me: 80% · σ: 24,0% · Mo: 82% | 2487 | 4 | 192 | 61,7% Me: 62% · σ: 24,7% · Mo: 50% | 3369 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 86 | 58,5% Me: 60% · σ: 24,3% · Mo: 60% | 2516 | 5 | 104 | 49,5% Me: 47,5% · σ: 27,4% · Mo: 17% | 3377 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 127 | 68,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3032 | 5 | 190 | 66,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3311 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 128 | 55,4% Me: 55% · σ: 11,5% · Mo: 55% | 1989 | 6 | 192 | 55,6% Me: 57% · σ: 16,2% · Mo: 63% | 1966 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 10 | 24% Me: 16% · σ: 27,0% · Mo: 0% | 1759 | 4 | 23 | 23,0% Me: 17% · σ: 28,4% · Mo: 0% | 1800 | 5 |
| język polski ustny (M) | 128 | 53,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3637 | 7 | 191 | 59,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3035 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 128 | 58,8% Me: 56% · σ: 18,8% · Mo: 66% | 1377 | 3 | 192 | 54,0% Me: 52% · σ: 19,5% · Mo: 42% | 1761 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 33 | 22,2% Me: 20% · σ: 18,0% · Mo: 2% | 1270 | 3 | 31 | 11,2% Me: 4% · σ: 13,2% · Mo: 2% | 1907 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. JANA DŁUGOSZA W WIELUNIU ma wyższą zdawalność ogólną (96,1% vs 86,9%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. JANA DŁUGOSZA W WIELUNIU wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W WIELUNIU w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. JANA DŁUGOSZA W WIELUNIU | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W WIELUNIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 40% | 26,1% | 13,9 pkt proc. |
| matematyka | 22,2% | 11,2% | 11,1 pkt proc. |
| język angielski | 58,5% | 49,5% | 9,0 pkt proc. |
| język angielski | 70,1% | 61,7% | 8,3 pkt proc. |
| język polski | 53,6% | 59,3% | 5,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 13,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 11 osób w szkole A i 78 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.