Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W WIELUNIU vs TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. JANA DŁUGOSZA W WIELUNIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Wieluń | Zdawalność: 80%
📍 Wieluń | Zdawalność: 96,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 20 | 33,9% Me: 20% · σ: 28,7% · Mo: 2% | 337 | 3 | 15 | 20,4% Me: 20% · σ: 12,9% · Mo: 10% | 507 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 30 | 77,4% Me: 87% · σ: 22,6% · Mo: 87% | 1689 | 3 | 127 | 70,1% Me: 80% · σ: 24,0% · Mo: 82% | 2487 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 27 | 62,5% Me: 68% · σ: 25,9% · Mo: 75% | 2091 | 3 | 86 | 58,5% Me: 60% · σ: 24,3% · Mo: 60% | 2516 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 30 | 81,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1408 | 3 | 127 | 68,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3032 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 30 | 62,6% Me: 67% · σ: 17,7% · Mo: 67% | 1109 | 3 | 128 | 55,4% Me: 55% · σ: 11,5% · Mo: 55% | 1989 | 6 |
| język polski ustny (M) | 30 | 55,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3466 | 6 | 128 | 53,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3637 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 30 | 52,6% Me: 56% · σ: 26,0% · Mo: 78% | 1890 | 5 | 128 | 58,8% Me: 56% · σ: 18,8% · Mo: 66% | 1377 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 9 | 21,3% Me: 16% · σ: 22,7% · Mo: 16% | 1313 | 4 | 33 | 22,2% Me: 20% · σ: 18,0% · Mo: 2% | 1270 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. JANA DŁUGOSZA W WIELUNIU ma wyższą zdawalność ogólną (96,1% vs 80%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W WIELUNIU wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. JANA DŁUGOSZA W WIELUNIU w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W WIELUNIU | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. JANA DŁUGOSZA W WIELUNIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| informatyka | 33,9% | 20,4% | 13,5 pkt proc. |
| język angielski | 81,4% | 68,7% | 12,7 pkt proc. |
| język angielski | 77,4% | 70,1% | 7,3 pkt proc. |
| język polski | 62,6% | 55,4% | 7,2 pkt proc. |
| matematyka | 52,6% | 58,8% | 6,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 16,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 13,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 20 osób w szkole A i 15 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.