Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO W OLKUSZU i TECHNIKUM NR 4 W OLKUSZU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Olkusz | Zdawalność: 99,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 10 | 51,8% Me: 53,5% · σ: 18,3% · Mo: 57% | 547 | 2 | 10 | 33,1% Me: 29% · σ: 18,9% · Mo: -% | 1482 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 195 | 90,4% Me: 95% · σ: 12,2% · Mo: 97% | 493 | 1 | 51 | 64,9% Me: 65% · σ: 24,6% · Mo: 65% | 3048 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 166 | 79,5% Me: 83% · σ: 16,8% · Mo: 88% | 543 | 1 | 29 | 56,1% Me: 57% · σ: 23,0% · Mo: 57% | 2774 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 194 | 83,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1145 | 1 | 51 | 66,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3274 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 198 | 64,8% Me: 65% · σ: 14,5% · Mo: 58% | 865 | 1 | 54 | 47,2% Me: 48% · σ: 12,6% · Mo: 48% | 3091 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 48 | 48,2% Me: 54% · σ: 20,3% · Mo: 57% | 764 | 2 | 10 | 34,5% Me: 31,5% · σ: 30,4% · Mo: 0% | 1347 | 3 |
| język polski ustny (M) | 197 | 77,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 825 | 1 | 54 | 56,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3306 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 198 | 76,2% Me: 82% · σ: 19,8% · Mo: 94% | 407 | 1 | 54 | 40,1% Me: 35% · σ: 20,1% · Mo: 34% | 3154 | 8 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 108 | 47,0% Me: 46% · σ: 25,0% · Mo: 46% | 416 | 1 | 7 | 10,3% Me: 4% · σ: 12,4% · Mo: 2% | 1968 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO W OLKUSZU ma wyższą zdawalność ogólną (99,0% vs 66,7%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO W OLKUSZU wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 4 W OLKUSZU w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO W OLKUSZU | TECHNIKUM NR 4 W OLKUSZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 47,0% | 10,3% | 36,7 pkt proc. |
| matematyka | 76,2% | 40,1% | 36,1 pkt proc. |
| język angielski | 90,4% | 64,9% | 25,5 pkt proc. |
| język angielski | 79,5% | 56,1% | 23,4 pkt proc. |
| język polski | 77,9% | 56,9% | 21,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 32,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 36,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 108 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.