Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 1 IM. PROF. BOLESŁAWA KRUPIŃSKIEGO W LUBINIE czy TECHNIKUM TEB EDUKACJA W LUBINIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Lubin | Zdawalność: 79,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 34 | 26,2% Me: 23% · σ: 15,5% · Mo: 25% | 2128 | 6 | 6 | 17,7% Me: 16% · σ: 13,3% · Mo: 10% | 2797 | 9 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 135 | 72,2% Me: 80% · σ: 23,7% · Mo: 93% | 2251 | 5 | 30 | 70,0% Me: 83% · σ: 27,7% · Mo: 22% | 2490 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 102 | 58,5% Me: 62% · σ: 24,1% · Mo: 22% | 2513 | 6 | 24 | 63,7% Me: 69,5% · σ: 23,8% · Mo: 72% | 1984 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 134 | 73,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2387 | 5 | 29 | 72,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2631 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 136 | 47,3% Me: 50% · σ: 16,5% · Mo: 50% | 3073 | 5 | 30 | 44,4% Me: 44% · σ: 20,0% · Mo: 40% | 3423 | 7 |
| język polski ustny (M) | 134 | 60,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2833 | 5 | 29 | 41,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4383 | 10 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 136 | 49,3% Me: 52% · σ: 21,6% · Mo: 34% | 2210 | 7 | 30 | 28,9% Me: 26% · σ: 17,6% · Mo: 12% | 3966 | 10 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 IM. PROF. BOLESŁAWA KRUPIŃSKIEGO W LUBINIE ma wyższą zdawalność ogólną (79,9% vs 65,5%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 IM. PROF. BOLESŁAWA KRUPIŃSKIEGO W LUBINIE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM TEB EDUKACJA W LUBINIE w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 IM. PROF. BOLESŁAWA KRUPIŃSKIEGO W LUBINIE | TECHNIKUM TEB EDUKACJA W LUBINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 49,3% | 28,9% | 20,4 pkt proc. |
| język polski | 60,7% | 41,5% | 19,2 pkt proc. |
| geografia | 26,2% | 17,7% | 8,5 pkt proc. |
| język angielski | 58,5% | 63,7% | 5,1 pkt proc. |
| język polski | 47,3% | 44,4% | 2,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 14,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 20,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 136 osób w szkole A i 30 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.