Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 2 W LUBINIE i TECHNIKUM TEB EDUKACJA W LUBINIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 42 | 27,1% Me: 25,5% · σ: 12,6% · Mo: 18% | 2037 | 5 | 6 | 17,7% Me: 16% · σ: 13,3% · Mo: 10% | 2797 | 9 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 135 | 74,7% Me: 85% · σ: 22,5% · Mo: 92% | 1971 | 4 | 30 | 70,0% Me: 83% · σ: 27,7% · Mo: 22% | 2490 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 119 | 59,2% Me: 65% · σ: 25,9% · Mo: 73% | 2449 | 5 | 24 | 63,7% Me: 69,5% · σ: 23,8% · Mo: 72% | 1984 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 135 | 70,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2842 | 8 | 29 | 72,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2631 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 135 | 42,2% Me: 42% · σ: 14,3% · Mo: 47% | 3653 | 9 | 30 | 44,4% Me: 44% · σ: 20,0% · Mo: 40% | 3423 | 7 |
| język polski ustny (M) | 135 | 57,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3266 | 7 | 29 | 41,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4383 | 10 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 135 | 51,7% Me: 52% · σ: 19,7% · Mo: 48% | 1998 | 5 | 30 | 28,9% Me: 26% · σ: 17,6% · Mo: 12% | 3966 | 10 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 2 W LUBINIE ma wyższą zdawalność ogólną (86,7% vs 65,5%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W LUBINIE wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM TEB EDUKACJA W LUBINIE w 3.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 2 W LUBINIE | TECHNIKUM TEB EDUKACJA W LUBINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 51,7% | 28,9% | 22,8 pkt proc. |
| język polski | 57,3% | 41,5% | 15,8 pkt proc. |
| geografia | 27,1% | 17,7% | 9,4 pkt proc. |
| język angielski | 74,7% | 70,0% | 4,7 pkt proc. |
| język angielski | 59,2% | 63,7% | 4,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 21,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 135 osób w szkole A i 30 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.