Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM PRZY ZSEA W KOLE vs TECHNIKUM MORSKIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 50 | 34,1% Me: 30% · σ: 13,5% · Mo: 23% | 1410 | 4 | 21 | 21,6% Me: 20% · σ: 11,9% · Mo: 13% | 2551 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 60 | 67,3% Me: 75% · σ: 25,3% · Mo: 90% | 2798 | 3 | 32 | 79,4% Me: 85% · σ: 18,0% · Mo: 97% | 1480 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 42 | 53,2% Me: 54,5% · σ: 25,2% · Mo: 27% | 3074 | 3 | 31 | 57,5% Me: 53% · σ: 23,5% · Mo: 53% | 2643 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 60 | 77,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1929 | 3 | 32 | 78,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1773 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 61 | 70,4% Me: 70% · σ: 12,2% · Mo: 72% | 394 | 2 | 32 | 57,1% Me: 57,5% · σ: 13,3% · Mo: 50% | 1777 | 4 |
| język polski ustny (M) | 61 | 61,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2741 | 4 | 32 | 76,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 977 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 61 | 58,2% Me: 54% · σ: 18,3% · Mo: 50% | 1445 | 2 | 32 | 54,4% Me: 54% · σ: 16,8% · Mo: 60% | 1720 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM MORSKIE ma wyższą zdawalność ogólną (96,9% vs 96,7%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM PRZY ZSEA W KOLE wypada lepiej w 3, a TECHNIKUM MORSKIE w 4.
| Przedmiot | TECHNIKUM PRZY ZSEA W KOLE | TECHNIKUM MORSKIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 61,5% | 76,4% | 14,9 pkt proc. |
| język polski | 70,4% | 57,1% | 13,3 pkt proc. |
| geografia | 34,1% | 21,6% | 12,5 pkt proc. |
| język angielski | 67,3% | 79,4% | 12,1 pkt proc. |
| język angielski | 53,2% | 57,5% | 4,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 14,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 61 osób w szkole A i 32 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.