Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W PUCKU czy TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA B (RSPO: 126765)

TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU

📍 Puck | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 150 90,0% Me: 95% · σ: 12,2% · Mo: 97% 525 3 25 91,6% 🏆 Me: 95% · σ: 13,1% · Mo: 95% 386 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 130 80,6% Me: 86% · σ: 16,7% · Mo: 95% 466 2 25 86,6% 🏆 Me: 95% · σ: 16,9% · Mo: 95% 189 1
język angielski ustny (M) 150 86,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 932 3 25 96,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 81 1
język polski poziom podstawowy (M) 151 77% 🏆 Me: 77% · σ: 12,5% · Mo: 67% 74 1 25 75,5% Me: 75% · σ: 10,6% · Mo: 65% 119 2
język polski ustny (M) 151 71,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1506 3 25 84% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 377 1
matematyka poziom podstawowy (M) 151 74,2% Me: 76% · σ: 17,3% · Mo: 76% 490 2 25 82,2% 🏆 Me: 84% · σ: 11,2% · Mo: 74% 198 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W PUCKU wypada lepiej w 1, a TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU w 5.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W PUCKU TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU Różnica
język polski 71,4% 84% 12,6 pkt proc.
język angielski 86,0% 96,9% 11,0 pkt proc.
matematyka 74,2% 82,2% 7,9 pkt proc.
język angielski 80,6% 86,6% 6,0 pkt proc.
język angielski 90,0% 91,6% 1,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 12,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 151 osób w szkole A i 25 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.