Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W PUCKU czy TECHNIKUM W PUCKU W POWIATOWYM CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W PUCKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA B (RSPO: 111530)

TECHNIKUM W PUCKU W POWIATOWYM CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W PUCKU

📍 Puck | Zdawalność: 74,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 14 52% 🏆 Me: 58,5% · σ: 19,1% · Mo: 60% 248 1 5 6% Me: 5% · σ: 3,9% · Mo: -% 879 2
geografia poziom rozszerzony (M) 37 42,8% 🏆 Me: 40% · σ: 17,0% · Mo: 30% 904 2 16 21,1% Me: 21% · σ: 10,5% · Mo: 22% 2590 3
język angielski poziom podstawowy (M) 150 90,0% 🏆 Me: 95% · σ: 12,2% · Mo: 97% 525 3 105 70,4% Me: 80% · σ: 23,7% · Mo: 80% 2458 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 130 80,6% 🏆 Me: 86% · σ: 16,7% · Mo: 95% 466 2 67 59,3% Me: 60% · σ: 21,0% · Mo: 45% 2433 5
język angielski ustny (M) 150 86,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 932 3 105 75,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2229 6
język polski poziom podstawowy (M) 151 77% 🏆 Me: 77% · σ: 12,5% · Mo: 67% 74 1 105 57,2% Me: 60% · σ: 13,3% · Mo: 63% 1759 5
język polski ustny (M) 151 71,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1506 3 105 64,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2400 5
matematyka poziom podstawowy (M) 151 74,2% 🏆 Me: 76% · σ: 17,3% · Mo: 76% 490 2 105 40,6% Me: 38% · σ: 17,1% · Mo: 32% 3112 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 26 47,1% 🏆 Me: 47% · σ: 19,1% · Mo: 44% 412 2 14 4,6% Me: 4% · σ: 4,2% · Mo: 0% 2278 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W PUCKU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 74,3%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W PUCKU wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM W PUCKU W POWIATOWYM CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W PUCKU w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W PUCKU TECHNIKUM W PUCKU W POWIATOWYM CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W PUCKU Różnica
fizyka 52% 6% 46 pkt proc.
matematyka 47,1% 4,6% 42,5 pkt proc.
matematyka 74,2% 40,6% 33,6 pkt proc.
geografia 42,8% 21,1% 21,7 pkt proc.
język angielski 80,6% 59,3% 21,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 25,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 46,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 14 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.