Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 2 W WADOWICACH - II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.KS.ST.STASZICA W WADOWICACH vs CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W WADOWICACH-III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. PROF. J. TISCHNERA. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Wadowice | Zdawalność: 100%
📍 Wadowice | Zdawalność: 96,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 53 | 74,8% Me: 80% · σ: 20,1% · Mo: 88% | 1963 | 4 | 86 | 80,1% Me: 87% · σ: 18,2% · Mo: 95% | 1416 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 51 | 52,4% Me: 52% · σ: 23,4% · Mo: 85% | 3153 | 5 | 63 | 68,8% Me: 70% · σ: 20,0% · Mo: 52% | 1477 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 53 | 80,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1572 | 2 | 86 | 78,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1784 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 53 | 59,9% Me: 58% · σ: 12,5% · Mo: 53% | 1390 | 5 | 86 | 68,3% Me: 68% · σ: 15,4% · Mo: 53% | 555 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 9 | 37,2% Me: 46% · σ: 32,7% · Mo: 3% | 1250 | 2 | 22 | 36,5% Me: 37% · σ: 24,3% · Mo: 0% | 1271 | 3 |
| język polski ustny (M) | 53 | 69,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1816 | 4 | 86 | 77,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 909 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 53 | 55,7% Me: 54% · σ: 14,9% · Mo: 54% | 1623 | 4 | 86 | 58,4% Me: 59% · σ: 19,4% · Mo: 66% | 1417 | 3 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 21 | 24,1% Me: 18% · σ: 12,9% · Mo: 16% | 847 | 3 | 8 | 29,8% Me: 30% · σ: 10,4% · Mo: 18% | 767 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 2 W WADOWICACH - II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.KS.ST.STASZICA W WADOWICACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,5%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 2 W WADOWICACH - II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.KS.ST.STASZICA W WADOWICACH wypada lepiej w 2, a CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W WADOWICACH-III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. PROF. J. TISCHNERA w 6.
| Przedmiot | CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 2 W WADOWICACH - II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.KS.ST.STASZICA W WADOWICACH | CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W WADOWICACH-III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. PROF. J. TISCHNERA | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 52,4% | 68,8% | 16,4 pkt proc. |
| język polski | 59,9% | 68,3% | 8,4 pkt proc. |
| język polski | 69,0% | 77,0% | 8,1 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 24,1% | 29,8% | 5,7 pkt proc. |
| język angielski | 74,8% | 80,1% | 5,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 16,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 51 osób w szkole A i 63 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.