Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 2 W WADOWICACH - TECHNIKUM NR 1 IM.KS.STANISŁAWA STASZICA W WADOWICACH czy CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W WADOWICACH - TECHNIKUM NR 2 IM. KS. PROF. J. TISCHNERA? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 8 27,1% Me: 23,5% · σ: 10,3% · Mo: 17% 2032 4 18 27,5% 🏆 Me: 28% · σ: 10,3% · Mo: 25% 1984 3
język angielski poziom podstawowy (M) 88 81,0% 🏆 Me: 88% · σ: 18,6% · Mo: 95% 1333 2 121 72,5% Me: 80% · σ: 21,7% · Mo: 88% 2223 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 67 70,1% 🏆 Me: 75% · σ: 22,0% · Mo: 93% 1325 2 87 57,8% Me: 57% · σ: 25,4% · Mo: 40% 2607 4
język angielski ustny (M) 87 79,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1696 3 121 75,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2131 5
język polski poziom podstawowy (M) 88 60,0% Me: 60% · σ: 12,5% · Mo: 55% 1377 4 121 65,1% 🏆 Me: 67% · σ: 12,7% · Mo: 72% 834 3
język polski poziom rozszerzony (M) 5 27,2% Me: 31% · σ: 12,3% · Mo: 31% 1647 5 14 31,2% 🏆 Me: 28,5% · σ: 28,5% · Mo: 0% 1488 4
język polski ustny (M) 87 66,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2094 5 121 73,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1305 3
matematyka poziom podstawowy (M) 88 66,0% 🏆 Me: 66% · σ: 18,2% · Mo: 60% 944 2 121 51,2% Me: 50% · σ: 23,3% · Mo: 52% 2033 6
matematyka poziom rozszerzony (M) 33 20,3% Me: 12% · σ: 22,5% · Mo: 0% 1368 3 24 21,7% 🏆 Me: 14% · σ: 21,9% · Mo: 2% 1297 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 2 W WADOWICACH - TECHNIKUM NR 1 IM.KS.STANISŁAWA STASZICA W WADOWICACH ma wyższą zdawalność ogólną (97,7% vs 86,8%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 2 W WADOWICACH - TECHNIKUM NR 1 IM.KS.STANISŁAWA STASZICA W WADOWICACH wypada lepiej w 4, a CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W WADOWICACH - TECHNIKUM NR 2 IM. KS. PROF. J. TISCHNERA w 5.

Największe różnice

Przedmiot CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 2 W WADOWICACH - TECHNIKUM NR 1 IM.KS.STANISŁAWA STASZICA W WADOWICACH CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W WADOWICACH - TECHNIKUM NR 2 IM. KS. PROF. J. TISCHNERA Różnica
matematyka 66,0% 51,2% 14,8 pkt proc.
język angielski 70,1% 57,8% 12,4 pkt proc.
język angielski 81,0% 72,5% 8,5 pkt proc.
język polski 66,5% 73,2% 6,7 pkt proc.
język polski 60,0% 65,1% 5,1 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), informatyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 10,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 14,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 88 osób w szkole A i 121 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.